Медия без
политическа реклама

Димитров взе само пет гейма срещу Надал

Победих един от най-добрите тенисисти в света и мой добър приятел, коментира испанецът

29 Февр. 2020
ЕПА/БГНЕС

Поставеният под №7 Григор Димитров приключи участието си на тенис турнира в Акапулко (Мекс, $1,85 млн.) на 1/2-финалите. Българският топтенисист (№22 в света) не успя да се противопостави равностойно срещу водача в схемата Рафаел Надал и загуби от испанеца с 3:6, 2:6.

И в двата сета Димитров поведе с пробив срещу световния №2, но не успя да задържи предимството си нито веднъж. В първата част Григор постигна брейк за 2:1, след което Рафа спечели четири поредни гейма и затвори спокойно сета. Във втората част пък нашият излезе напред с 2:0, но до края на мача не спечели нито един гейм, отстъпвайки пред Надал за 1:43 ч. игра на централния корт.

Rock on Rafael ?

Two-time champion @RafaelNadal books his spot in the Acapulco final with a 6-3 6-2 triumph over Grigor Dimitrov. #AMT2020 pic.twitter.com/SUsiK9bq8y

— Tennis TV (@TennisTV) February 29, 2020

"Много съм щастлив - коментира 33-годишният левичар от Манакор. - Страхотна победа срещу един от най-добрите играчи в света и мой добър приятел. Той имаше своите шансове в началото на всеки сет. Много, много позитивна седмица за мен."

So sneaky good. ?

Perfection in a point from @RafaelNadal in Acapulco. #AMT2020 pic.twitter.com/ErnSXwqBGB

— Tennis TV (@TennisTV) February 29, 2020

За Григор това беше 13-а загуба от общо 14 мача с носителя на 19 титли от Големия шлем, като единственият му успех си остава от Пекин през 2016 г. Силното представяне на Димитров в Акапулко ще върне първата ракета на България в Топ 20 на ранглистата и от понеделник той ще се изкачи на 19-о място.

Съперник на Надал във финала от категория "АТР 500" в Мексико ще бъде Тейлър Фриц (САЩ), който на 1/2-финалите елиминира сънародника си Джон Иснър след обрат с 2:6, 7:5, 6:3. В началото на турнира Фриц беше партньор на Димитров в надпреварата на двойки, като двамата спечелиха мача си от I кръг срещу Маркъс Даниъл (НЗел)/Филип Освалд (Ав) със 7:5, 3:6 (12-10). След това българо-американският дует се отказа от двубой с поставените под №2 Лукаш Кубот (Пол) и Марсело Мело (Браз).

Последвайте ни и в google news бутон

Още новини по темата

ОЩЕ НОВИНИ ОТ СПОРТ

Още двама български спортисти са наказани за допинг

16 Окт. 2025

Борисов “уреди” дълга на футболен клуб към НАП

22 Окт. 2025

След 20 г. Казийски игра в България и изведе тима си до победа

18 Окт. 2025

Най-добрата ни гимнастичка се контузи тежко на световното

21 Окт. 2025

ММС отваря широко врата за треньори без образование

18 Окт. 2025