Волейболният ни тим спечели трета чиста победа на Евро`21

24 Авг. 2021
bTV
Нася Димитрова забива топката в полето на Чехия, за да затвори втория гейм в мача

Националният отбор на България спечели трета чиста победа с 3:0 гейма на европейското първенство по волейбол и запази шансове да завърши на първото място в предварителна гр.В и съответно да има по-лесен съперник на 1/8-финалите. Тази вечер тимът на селекционера Иван Петков разгроми състава на Чехия с 3:0 (24, 12, 17) за 91 минути в плодивската зала "Колодрума".

След драматичната загуба с 2:3 от Германия преди два дни, сега българските волейболистки бяха леко стъписани в началото на мача с чехкините. Въпреки това те успяха да измъкнат първия гейм с 26:24. След това вече имаха пълно превъзходство и взеха втората част с 25:12. В третия гейм българките поведоха с 23:13, но се отпуснаха и позволиха няколко поредни точки на състава на Чехия, след което все пак затвориха двубоя с 25:19.

Най-резултатна за победата бе Гергана Димитрова с 14 т., а с по 12 допринесоха Нася Димитрова, Емилия Димитрова и капитанът Елица Василева. За Чехия се отличи Габриела Орвошова с 9 т.

След другите чисти победи - над Гърция и Испания, българският отбор си върна второто място в гр.В с актив от 10 т. С 12 лидер е отборът на Полша, трети са германките с 8, а Чехия е четвърта с 6 т. Това са и четирите отбора, които ще играят на 1/8-финалите, докато Испания (2 т.) и Гърция (1 т.) вече отпаднаха.

В последните два мача утре - Испания - Германия (17.30 ч.) и България - Полша (20.30 ч.), ще бъде офомено крайното класиране. Победа на българския тим над полякините, които до момента нямат загуба, ще означава първо място в гр.В и 1/8-финал срещу четвъртия от гр.D - най-вероятно Швеция. Вторият отбор в групата ще играе с третия в гр. D (Украйна).

Ако обаче България загуби от Полша, а Германия победи аутсайдера Испания, тогава германките ще са втори в групата, а нашите - на трето място. Тогава ще играят на 1/8-финалите срещу много силния тим на Нидерландия.