Волейболният ни тим разгроми Полша и спечели групата на Евро`21

На 1/8-финалите нашите ще играят срещу състава на Швеция отново в Пловдив

25 Авг. 2021
БГНЕС
Капитанът Елица Василева (№16) стана реализатор №2 за победата срещу Полша

Волейболният отбор на България завърши на първо място в предварителна гр. В на европейското първенство за жени, след като в последния мач разгроми досегашния лидер - Полша с 3:1 (-18, 21, 21, 23).

Пред горещата пловдивска публика в зала "Колодрума" селекцията на треньора Иван Петков загуби първия гейм само за 27 минути и в началото на втория изоставаше с 4 точки. Тогава обаче настъпи коренна промяна в играта на българките, блокадата заработи ефикасно, а в нападение почти всяка атака бе успешна. Това доведе до обрат и изравняване на геймовете.

Третата и четвъртата част преминаха изцяло под диктовката на нашите волейболистки, но в края на мача, когато те поведоха с 23:15, полският тим осъществи почти пълен обрат. При 24:23 той стигна до две възможности да изравни, но българската блокада реши последната точка.

Най-резултатни за успеха бяха Емилия Димитрова с 24 т. и капитанът Елица Василева с 21, а от полския тим изпъкна Магдалена Стисяк с 15.

След тази победа България зае първото място в крайното класиране на групата с актив от 13 т., Полша е на второ място с 12, а останалите две места, класиращи на 1/8-финалите заеха Германия с 11 т. и Чехия с 6.

Съперник на българките в 1/8-финалния двубой ще е четвъртият от гр.D - Швеция. Мачът ще е на 28 август, отново в "Колодрума". Ако нашият тим спечели, на 1/4-финал ще срещне победителя от срещата Нидерландия - Германия, също в Пловдив. Именно от германките е единствената загуба на нашите на Евро`21 - 2:3 гейма преди три дни в групата.