"Сити" не позволи на "Реал" да се откъсне преди реванша в ШЛ

10 Май 2023Обновена
Кевин де Бройне раздава въздушни целувки след изравнителния гол, с който остави отворена развръзката в 1/2-финала между "Реал" (Мадрид) и "Манчестър Сити".

"Манчестър Сити" стигна до равенство като гост срещу "Реал" (Мадрид) и не позволи на носителя на титлата да вземе преднина преди реванша от 1/2-финалите в Шампионската лига по футбол. Първият мач от суперсблъсъка между шампионите на Англия и Испания завърши 1:1 на ст. "Сантяго Бернабеу", което остави отворен сценария за ответната среща на ст. "Етихад".

Двата тима оправдаха очакванията на феновете за стойностен и динамичен футбол, поделяйки си надмощието преди и след почивката. Гостите опитаха масиран натиск в началото на мача, но домакините откриха резултата в края на първото полувреме благодарение на бърза атака и фантастичен фронтален изстрел на бразилеца Винисиус Жуниор в 36-ата мин.

През втората част испанците бяха тези, които владееха повече топката, но британците успяха да изравнят с далечен шут на белгиеца Кевин де Бройне, пронизал вратата на сънародника си Тибо Куртоа в 67-ата мин. Секунди по-рано мадридчани протестираха за евентуално напускане на топката извън очертанията на терена, но всичко, което получиха, беше жълт картон за треньора Карло Анчелоти.

В самия край на двубоя "Реал" имаше два шанса отново да поведе в резултата, но с решителни намеси се отличи вратарят на "Сити" Едерсон. Бразилският страж първо спаси удар с глава на Карим Бензема в 78-ата мин., а в 89-ата прояви забележителен рефлекс при мощен шут на Орелиан Чуамени.

Реваншът в Северна Англия е следващата сряда (17 май). Утре вечер пък е първият двубой от миланското дерби в другия 1/2-финал: "Милан" - "Интер".

1/2-ФИНАЛИ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА 2022/2023

"Реал" (Мадрид) - "Манчестър Сити" 1:1 (Винисиус Жуниор 36; Де Бройне 67) / реваншът е на 17.V