Шампионът "Байерн" се поизмъчи за 3 точки в Москва

Кабаков вдигна два жълти картона на "Интер", Краев игра четвърт час на "Анфилд"

27 Окт. 2020Обновена
Германският национал Йошуа Кимих (№6) е в прегръдките на съотборниците си в "Байерн", след като е отбелязал победния гол във вратата на "Локомотив" (Москва).

Европейският шампион "Байерн" (Мюнхен) извоюва втора победа от началото на новия сезон в Шампионската лига и удължи перфектната си серия на общо 13 успеха в най-престижния клубен турнир по футбол. За разлика от разгромния домакински успех с 4:0 над "Атлетико" (Мадрид) на старта в група А обаче, тази вечер баварците се поизмъчиха за 3 точки като гости в Москва.

Пред около 8200 зрители на ст. "РЖД Арена" шампионът на Германия срази руския шампион "Локомотив" с 2:1. "Байерн" откри резултата още в 13-ата мин. чрез Леон Горецка, завършил с глава красива комбинация в наказателното поле след асистенция на Бенжамен Павар. В 25-ата мин. френският десен бек направи същото центриране, но този път сънародникът му Кингсли Коман прати топката с крак в лявата греда.

В началото на второто полувреме мюнхенският гранд пропусна още няколко добри положения да поведе с 2:0. В 64-тата мин. след намеса на VAR пък беше отменена вече отсъдена дузпа за германците заради засада на Коман в хода на атаката.

Оцелели под масирания натиск на гостите, "железничарите" стигнаха до изравнително попадение в 70-ата мин., когато Антон Миранчук се разписа след пас на Зе Луиш. Все пак "Байерн" измъкна заслужената победа с гол от воле на Йошуа Кимих в 79-ата мин.

В другия ранен мач от втория кръг на груповата фаза тази вечер "Шахтьор" и "Интер" завършиха 0:0 на Олимпийския стадион в Киев. Съдия на двубоя от група В в украинската столица беше българският топрефер Георги Кабаков, за когото това беше трето назначение в Шампионската лига и първо този сезон.

Претенции към него имаше звездата на италианския гранд Ромелу Лукаку, който в средата на второто полувреме поиска дузпа, но неоснователно. В целия мач Кабаков показа само два жълти картона, и двата на играчи на "нерадзурите" - на Алесандро Бастони през първото полувреме и на Артуро Видал през второто.

Българско участие имаше в още един мач тази вечер. Националът Божидар Краев се появи като резерва за "Мидтиланд" при загубата на датския шампион с 0:2 като гост на "Ливърпул" в група D. Атакуващият халф се появи на терена на ст. "Анфилд" в 81-вата мин., но не успя да помогне на тима си в оставащия около четвърт час до края, включително четирите минути добавено време.

Именно отвъд 90-ата мин. шампионите на Англия решиха спора, отбелязвайки втори гол. Вкара го Мохамед Салах от дузпа в 93-тата мин., отсъдена за нарушение в гръб срещу самия него. Преди това мърсисайдци бяха открили резултата в 55-ата мин. чрез Диого Жота, материализирал завършващ пас на Трент Александър-Арнолд.

ШАМПИОНСКА ЛИГА, II КРЪГ

Група А

"Локомотив" (Москва) - "Байерн" (Мюнхен) 1:2 (Миранчук 70; Горецка 13, Кимих 79)

"Алетико" (Мадрид) - "Ред Бул" (Залцбург) 3:2 (Йоренте 29, Феликс 52, 85; Собослай 40, Бериша 47)

Група В

"Шахтьор" (Донецк) - "Интер" 0:0

"Борусия" (Мьонхенгладбах) - "Реал" (Мадрид) 2:2 (Тюрам 33, 58; Бензема 87, Каземиро 90+3)

Група С

"Порто" - "Олимпиакос" 2:0 (Виейра 11, Оливейра 85)

"Олимпик" (Марсилия) - "Манчестър Сити" 0:3 (Торес 18, Гюндоган 76, Стърлинг 81)