ПСЖ стигна инфарктно до 1/2-финал в Шампионската лига

12 Авг. 2020
Възстановеният от травма Килиан Мбапе е надскочил всички в групата съотборници, които ликуват след изравнителния гол на Маркиньос срещу "Аталанта".

"Пари Сен Жермен" стана първият 1/2-финалист в Шампионската лига навръх 50-годишнината от основаването си. Доминантът във Франция победи с 2:1 "Аталанта" по изключително драматичен начин в мач, игран на ст. "Луш" в Лисабон. Именно в Португалия се провежда заключителният турнир от 1/4-финалната фаза нататък, като победителите се определят в един мач.

Дебютантът в турнира "Аталанта" изглеждаше всъщност сигурен 1/2-финалист до 90-ата минута. Хърватският национал Марио Пашалич откри за италианския тим в 27-ата мин., след като се възползва от чудесен пробив и асистенция на колумбиеца Дуван Сапата.

След този гол ПСЖ, който бе без контузените Марко Верати и Левайн Курзава, наказания Анхел ди Мария и напусналия Единсон Кавани,  се хвърли да изравнява. Суперзвездата Неймар опита всичко, но нямаше късмет в 4 ситуации.

Именно бразилецът обаче даде голов пас към сънародника си Маркиньос, който изравни в 90-ата минута, когато в "Аталанта" вече се настройваха за историческо класиране за 1/2-финал. Този гол имаше огромен психологически ефект върху ПСЖ и тимът се хвърли да търси победа, без да чака продължения.

И действително постигна пълен обрат само след 150 секунди! В третата минута на даденото от съдията допълнително време резервата Ерик-Максим Чупо Мотинг завърши точно атака, започната от Неймар и преминала пред възстановения и появил се като смяна в 60-ата мин. Килиан Мбапе. Така парижани, навръх своя юбилей, стигнаха за втори път в историята си след 1995 г. до 1/2-финал в Шампионската лига.

Там на 18 август тимът, воден от Томас Тухел, очаква победителя от двойката РБ (Лайпциг) - "Атлетико" (Мадрид) утре вечер.

1/4-ФИНАЛИ (12-15 август)

(4) "Аталанта" - "Пари Сен Жермен" 1:2