Националите ще треперят до последно след нов крах на Евроволей `21

Класирането на България за 1/8-финал вече минава през задължителна победа срещу Беларус

07 Септ. 2021Обновена
CEV
Словенският диагонал Тончек Щерн забива топката през разкъсания двоен блок на Николай Колев (№3) и Тодор Скримов (№8).

Втора поредна тежка загуба претърпя волейболният национален отбор на България и така постави на карта първоначално считаното за сигурно участие в елиминационната фаза на европейското първенство. В четвъртия си мач от предварителна група В в Острава (Чех) "лъвовете" бяха разгромени с 0:3 (-18, -19, -21) от тима на Словения и ще треперят до последно за евентуалното си класиране на 1/8-финал.

Във втори пореден двубой след вчерашния срещу Италия (1:3) избраниците на Силвано Пранди изглеждаха плахи и неуверени. От другата страна на мрежата словенците стояха с огромно самочувствие, подплатено с разнообразна и комбинативна игра. Съперниците ни поемаха инициативата още в началото на всеки гейм и с изключение на кратък период в средата на третата част не позволиха на нашите дори да изравнят резултата.

Трима волейболисти от състава на Словения завършиха с двуцифрен точков актив - топреализатор в мача стана Клемен Чебул с 15 т. (4 аса), Тине Урнаут добави 14 т., а Тончек Щерн допринесе с 11 т. (1 ас). Най-резултатен в българския отбор бе капитанът Цветан Соколов с 12 т. (1 ас, 2 блока), а Тодор Скримов отбеляза 9 т. (3 аса, 2 блока).

С актив от 5 т. България (2-2) засега остава на 3-то място, зад Италия (3-0) и Словения (3-1) с по 9 т., които вече си гарантираха място в Топ 4 на крайното класиране и продължаване във фазата на елиминациите. Четвърти и пети към момента са Чехия (1-2) с 4 т. и Беларус (1-2) с 3 т., а последен е аутсайдерът Черна гора (0-3) с 0 т.

По-късно днес предстои двубой между черногорците и чехите, след който домакините най-вероятно ще ни задминат в подреждането. Утрешният ден е почивен за "трикольорите", а в четвъртък те ще се изправят срещу беларусите в последния си мач от груповата фаза. Успехът в него вече е абсолютно задължителен, за да не приключи Евроволей `21 като провал за българския национален отбор.