Медия без
политическа реклама

Димитров пропусна да срещне "сензацията на 2020" във Виена

"Щастлив губещ" от Италия нанесе най-тежката загуба на Джокович във формат "2 от 3"

30 Окт. 2020
Лоренцо Сонего ликува след най-паметната победа в кариерата си на професионален тенисист.
ЕПА/БГНЕС
Лоренцо Сонего ликува след най-паметната победа в кариерата си на професионален тенисист.

Григор Димитров се бори до последния възможен момент, но отпадна на 1/4-финалите от тенис турнира във Виена (Ав, €1,4 млн.). Първата ракета на България (№20 в света) отстъпи с 6:7 (3), 6:4, 3:6 пред заемащия 33-то място в ранглистата Даниъл Евънс (Вбр) и допусна второ поражение в общо пет мача срещу англичанина.

В първия сет Григор два пъти изостана с пробив и два пъти направи рибрейк, за да доведе частта до тайбрек. Само че в дългия гейм 29-годишният хасковлия изостана рано с два минипробива и така и не успя да се върне в резултата.

Във втората част Димитров наложи своя ритъм на игра и не позволи на съперника си да реагира, след като успя да вземе подаването му за 2:1 и затвърди за 3:1 гейма. Решаващият трети сет обаче се разви трагично за българина - след пропуснат геймбол той допусна пробив още в първия си сервис гейм и след като Евънс затвърди за 3:0, се оказа, че за Григор няма обратен път.

It's Dan's day! 👏

Dan Evans secures his place in the @ErsteBankOpen semi-finals, his second 500-level SF this year.

🎥: @TennisTV | #ErsteBankOpen pic.twitter.com/1o0L8A4tSf

— ATP Tour (@atptour) October 30, 2020

Поражението лиши най-добрия български тенисист от шанса да се изправи на 1/2-финалите срещу възможно най-неочаквания съперник. Там го чакаше "щастливият губещ" от квалификациите Лоренцо Сонего (Ит), който по-рано днес сътвори сензацията на годината в мъжкия тенис.

25-годишният италианец (№42 в света), който преди пет дни загуби във II кръг на пресявките срещу Аляж Бедене (Слвн), но влезе в основната схема заради множество оттегляния от турнира, разгроми водача в схемата и №1 в световната ранглиста Новак Джокович (Сър) с 6:2, 6:1 само за 68 минути игра във "Винер Щатхале".

Sonego with one of the shocks of the season 💪

🎥: @TennisTV | @ErsteBankOpen

pic.twitter.com/UANvEjk8Q3

— ATP Tour (@atptour) October 30, 2020

За сърбина това беше едва второ поражение от игра за цялата 2020 г., през която балансът му стана 39-3 след служебната загуба на 1/8-финалите от US Open. Освен това никога досега Джокович не беше губил мач във формат "2 от 3 сета", без да е спечелил поне 4 гейма. Сърбинът имаше поражение с 3 спечелени гейма само във формат "3 от 5" - 1:6, 1:6, 1:6 срещу Марат Сафин на Australian Open през 2005 г.

"Със сигурност това е най-добрата победа в живота ми. Новак е най-добрият в света. Днес аз играх толкова, толкова добре. Невероятно е. Зашеметяващо. Изиграх най-добрия мач в живота си. Толкова съм щастлив", нареждаше Сонего, който при дебюта си на 1/2-финал в тура на АТР ще срещне Даниъл Евънс.

За другото място на финала във Виена ще спорят Кевин Андерсън (РЮА) и Андрей Рубльов (Рус).

L😮RENZ😮 S😮NEG😮 SUBSCRIBE to our channel for the best ATP tennis videos and tennis highlights: https://www.youtube.com/tennistv?sub_confirmation=1Watch of...
Последвайте ни и в google news бутон

Още новини по темата

ОЩЕ НОВИНИ ОТ СПОРТ

Зографски направи олимпийски рекорд за България

14 Февр. 2026

Федерацията по щанги тръгна към фалит със запорирани сметки

12 Февр. 2026

България е новият европейски шампион по бадминтон

15 Февр. 2026

Ново героично представяне в биатлона донесе 4-то място за България

14 Февр. 2026

Лора Христова сензационно спечели олимпийски бронз в биатлона

11 Февр. 2026