Покаялият се „Челси” взе страха на отцепника „Реал”

28 Апр. 2021
Кристиан Пулишич ликува след гола, с който откри резултата за "Челси" при гостуването срещу "Реал" в първия 1/2-финал от Шампионската лига.

Точно една седмица след като феновете на "Челси" поведоха бунта срещу оглавената от президента на "Реал" (Мадрид) Флорентино Перес европейска Суперлига по футбол, двата тима се изправиха един срещу друг на 1/2-финалите в Шампионската лига. Разкаялият се за участието си в частния проект лондонски клуб постигна равенство 1:1 като гост в испанската столица и постави под сериозна въпросителна по-нататъшното участие на най-титулувания отбор в турнира, който продължава най-силно да иска да се отцепи от него.

"Сините" взеха страха на "кралския клуб" още от самото начало на двубоя на тренировъчния ст. "Алфредо ди Стефано", като през първия четвърт час всяка тяхна атака се превръщаше в потенциална голова заплаха. В 10-ата мин. Тимо Вернер пропусна да открие резултата, насочвайки топката от 3 метра в крака на хвърлилия се в отчаян плонж вратар на мадридчани Тибо Куртоа.

По-малко от минута по-късно германският централен нападател не сполучи и при изстрел от далечно разстояние. В 14-ата мин. обаче логичното се случи и Кристиан Пулишич реализира за 1:0, възползвайки се от чудесно извеждащо подаване на Антонио Рюдигер и финтирайки излезлия да го пресрещне Куртоа.

🇺🇸 Christian Pulišić becomes the first American to score in a Champions League semi-final 🔝#UCL pic.twitter.com/eazskfgoUD

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) April 27, 2021

Първата възможност за "Реал" дойде в 23-тата мин., когато след шут от дистанция на Карим Бензема топката се отклони от външната страна на гредата. Все пак французинът успя да възстанови равенството в 29-ата мин. след заучено изпълнение на ъглов удар и фронтален шут от воле от границата на вратарското поле.

С попадението си 33-годишният Бензема се изравни с клубната легенда Раул Гонсалес на четвърто място във вечната ранглиста на голмайсторите в Шампионската лига. Двамата имат по 71 гола, а повече пъти в най-престижния европейски клубен турнир са се разписвали само Кристиано Роналдо (134), Лионел Меси (120) и Роберт Левандовски (73).

🔝 Karim Benzema joins Raúl González as the 4th highest scorer in Champions League history (71 goals)...

🤔 Who ya got?#UCL

Под почти непрестанен дъжд в Мадрид, след почивката двата отбора рискуваха по-малко и повече не се стигна до сериозни положения пред нито една от двете врати. Отбелязаният гол на чужд терен дава предимство на "Челси" за реванша на неговия ст. "Стамфорд Бридж" следващата сряда (5 май). Лондончани ще се класират за финала дори да не отбележат повече голове в двубоя, стига и да не допуснат попадение в своята врата.

Вторият 1/2-финал се открива утре с първата среща между "Пари Сен Жермен" и още един от размислилите съучредители на злощастната Суперлига - "Манчестър Сити".