Григор Димитров се справи с руснак на старта във Виена

27 Окт. 2020

Тенисист №1 на България Григор Димитров се класира за II кръг на тенис турнира от категория "АТР 500" във Виена (Ав, €1,4 млн.). На старта на основната схема намиращият се на 20-о място в световната ранглиста хасковлия се справи със световния №18 Карен Хачанов (Рус) в два сета - 7:6 (6), 6:3 за 1:23 ч. игра във "Винер Щатхале".

Двубоят можеше да приключи и по-бързо, но когато за първи път сервираше за победата - при 5:1 гейма във втората част, Димитров допусна пробив на нула. Все пак българинът се справи от втория си опит и затвори срещата още с първия си мачбол.

Off to a hot start 🔥🔥

🇧🇬 @GrigorDimitrov moves past Khachanov 7-6(6), 6-3.@ErsteBankOpen | #ErsteBankOpen pic.twitter.com/wQ78leZECQ

— ATP Tour (@atptour) October 27, 2020

Мачът можеше да се развие и доста по-тежко за Григор, който в началото първи допусна пробив и изостана с 1:3 гейма в I сет. Само че нашият не позволи на противника си да го затвърди и впоследствие частта трябваше да бъде решена с тайбрек.

В дългия гейм българинът поведе с 3:0 т. след минипробив, но загуби следващите пет разигравания и Хачанов имаше шанс да стигне до сетбол при свой сервис. След като загуби подаването си при 5:3 обаче, руснакът видимо наруши концентрацията си и взе още само една точка.

An absolute rocket from @GrigorDimitrov! 🚀

🎥: @TennisTV | @ErsteBankOpen pic.twitter.com/enO9XuwP3P

Следващият съперник на Димитров ще бъде определен в утрешния мач между поставения под №3 Стефанос Циципас (Гър) и Ян-Ленард Щруф (Гер). За българина сряда ще бъде почивен ден.