Фаворитът "Сити" оцеля след слаби 45 минути в Лайпциг

Поставеният под критика Лукаку измъкна в края победата за "Интер" срещу "Порто"

23 Февр. 2023
Централният защитник на РБ (Лайпциг) Йошко Гвардиол (№32) е скочил много над всички в 70-ата мин. и бележи с глава изравнителния гол срещу "Манчестър Сити".

Един от фаворитите в настоящия турнир на Шампионската лига - "Манчестър Сити", изживя неприятни 45 минути, но все пак си тръгна с равенство от гостуването срещу РБ (Лайпциг) в първи 1/8-финал. Двубоят на "Ред Бул Арена" завърши 1:1, като двете полувремена бяха коренно различни.

До почивката "Сити" тотално доминираше и в един момент стигна до 80% владеене на топката. Това явно превъзходство обаче се изрази само в един гол. Вкара го Рияд Марез в 27-ата мин., когато пас на Илкай Гюндоган разсече центъра на защитата на РБ и намери алжиреца, който не сгреши - 1:0.

След почивката домакините се преобразиха и на свой ред иззеха напълно инициативата. Мощният натиск доведе до изравняване в 70-ата мин., когато хърватският защитник Йошко Гвардиол надскочи всички и бе точен с глава - 1:1. В 74-ата мин. Гвардиол дори можеше да направи пълен обрат, но вратарят на "Сити" Едерсон спаси удара му.

В другия мач от вечерта "Интер" драматично спечели с 1:0 домакинството си срещу "Порто". Срещата на ст. "Джузепе Меаца" вървеше към нулево равенство, но в 86-ата мин. разсипаният от критики напоследък Ромелу Лукаку се реваншира частично за слабите си игри и донесе победата за италианския тим. Белгиецът първоначално улучи с глава десния страничен стълб, но след това довкара върналата се към него топка.

Влияние оказа и изгонването на Отавио ("Порто") в 70-ата мин. за втори жълт картон, получен за фаул срещу Хакан Чалханоглу.

Португалският тим все пак можеше да съжалява, че не успя да подплати добрата си игра с гол, но вратарят на "Интер" Андре Онана спаси удари на Марко Груич в 37-ата мин., Мехди Тареми в 55-ата и на Сануси и Тареми в 57-ата.

Реваншите и на двата сблъсъка са на 14 март.

1/8-ФИНАЛИ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА 2022/2023

"Пари Сен Жермен" - "Байерн" (Мюнхен) 0:1 (Коман 53) / реваншът е на 8.III

"Милан" - "Тотнъм" 1:0 (Брахим Диас 7) / 8.III

"Брюж" - "Бенфика" 0:2 (Жоао Марио 51-д, Нерес 89) / 7.III

"Борусия" (Дортмунд) - "Челси" 1:0 (Адейеми 63) / 7.III

"Ливърпул" - "Реал" (Мадрид) 2:5 (Нунес 4, Салах 14; Винисиус Жуниор 21, 36, Едер Милитао 47, Бензема 55, 67) / 15.III

"Айнтрахт" (Франкфурт) - "Наполи" 0:2 (Осимен 40, Ди Лоренцо 65) / 15.III

РБ (Лайпциг) - "Манчестър Сити" 1:1 (Гвардиол 70; Марез 27) / 14.III

"Интер" - "Порто" 1:0 (Лукаку 86) / 14.III