Блиц хеттрик на Левандовски изстреля “Байерн“ на 1/4-финал в ШЛ

Три греди и гол шедьовър лишиха "Ливърпул" от осма поредна победа, но не и от място в Топ 8

09 Март 2022Обновена
Футболистите на "Байерн" са се скупчили около Роберт Левандовски (в дъното, в средата), за да го поздравят за първия му гол от дузпа в 12-ата минута.

Германският футболен хегемон "Байерн" (Мюнхен) сгази австрийския шампион "Ред Бул" (Залцбург) със 7:1 и се класира за 1/4-финалите в Шампионската лига. Първият двубой в Австрия беше завършил 1:1, което остави впечатлението, че в реванша е възможно да има някаква интрига. Това усещане обаче изчезна още преди да е изтекъл и половин час от тазвечершния мач на ст. "Алианц Арена" в столицата на Бавария.

Главен виновник за това беше централният нападател на "Байерн" Роберт Левандовски, който отбеляза светкавични три гола - от дузпи в 12-ата и 21-вата мин. и след рикошет в гредата в 23-тата. Това се оказа и най-бързият хеттрик в началото на мач в цялата история на най-престижния европейски клубен турнир.

Първото полувреме завърши при резултат 4:0, след като се разписа и Серж Гнабри. А през второто полувреме баварците вкараха още три гола - два на Томас Мюлер и един на Льороа Сане. Гостите от Залцбург се разписаха почетно в 70-ата мин. с попадение на Мауритс Кяергард.

С двата си гола Мюлер излезе еднолично на 7-о място във вечната ранглиста на реализаторите в турнира за КЕШ/ШЛ с 52 попадения, след като досега делеше позицията с френската легенда на "Арсенал" Тиери Анри (50). Следващата най-близка цел на германския национал е 6-ото място, заемано от Рууд ван Нистелрой с 56 гола.

Левандовски пък е трети със своите вече 85 попадения, но изостава далеч зад Кристиано Роналдо (140) и Лионел Меси (125). Зад него са Карим Бензема (76) и Раул Гонсалес (71).

За 1/4-финалите тази вечер се класира и английският гранд "Ливърпул". Въпреки че за първи път този сезон не спечелиха мача си в Шампионската лига, мърсисайдци елиминираха италианския шампион "Интер" с общ резултат 2:1.

"Червените" допуснаха домакинско поражение с 0:1 в реванша, след като бяха споходени от тотален малшанс на своя ст. "Анфилд". Възпитаниците на Юрген Клоп доминираха тотално над съперника си, но вместо да материализират превъзходството си, три пъти уцелиха греда - веднъж при удар с глава на Жоел Матип и два пъти след шутове на Мохамед Салах.

"Нерадзурите" пък оползотвориха едно от малкото си положения пред вратата на Алисон благодарение на гол шедьовър на Лаутаро Мартинес. Половин час преди края аржентинският национал преодоля домакинската защита с фалцов удар от границата на наказателното поле, пратил топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата.

Секунди след подновяването на играта "Интер" остана с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Алексис Санчес и това секна моментния порив в амбициите на гостите. Така въпреки че не успя да запише осма поредна победа от началото на турнира, "Ливърпул" се класира в Топ 8.

1/8-ФИНАЛИ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА 2021/2022

"Байерн" (Мюнхен)
- "Ред Бул" (Залцбург) 7:1 (Левандовски 12-д, 21-д, 23, Гнабри 31, Мюлер 54, 83, Сане 86; Кяергард 70) / в първия мач 1:1

"Ливърпул" - "Интер" 0:1 (Мартинес 62) / 2:0

"Манчестър Сити" - "Спортинг" (Лисабон) 9.III / 5:0

"Реал" (Мадрид) - "Пари Сен Жермен" 9.III / 0:1

"Аякс" - "Бенфика" 15.III / 2:2

"Манчестър Юнайтед" - "Атлетико" (Мадрид) 15.III / 1:1

"Лил" - "Челси" 16.III0:2

"Ювентус" - "Виляреал" 16.III / 1:1