Владимир Илиев се завърна в Топ 20 на световните спринтове

Лидерът на мъжкия ни тим по биатлон ще стартира в преследването 1:50 мин. след шампиона Йоханес Бьо

11 Февр. 2023
Йоханес Тингнес Бьо маха на публиката в Оберсдорф, след като финишира за втори пореден път като шампион на световното първенство

Лидерът в мъжкия ни отбор по биатлон - Владимир Илиев, постигна най-доброто си класиране в спринт на световно първенство от 6 години. На скоростните 10 км на шампионата на планетата в Оберсдорф 25-годишният троянчанин допусна две грешки в стрелбата, но с доста бързо ски бягане завърши 20-и, на 1:50.7 мин. от шампиона и лидер за Световната купа Йоханес Тингнес Бьо (Нор).

За последно Илиев бе в Топ 20 на спринт на световно първенство в Хохфилцен (Ав) през 2017-а, когато финишира 13-и. В предишните две издания на шампионатите той бе дори още по-напред - 8-и и 10-и.

От останалите двама в мъжкия ни тим стартира само Антон Синапов, който приключи с 79-и от участвалите 111 състезатели, след като направи 3 грешни от 10-те изстрела и финишира 3:48.5 мин. по-бавно от шампиона. Това го остави извън преследването, за което се класират заелите до 60-о място. Благой Тодев бе в стартовия лист, но не участва.

За Йоханес Бьо това е втора поредна титла от две състезания на световното след тази със смесената щафета. Той ще стартира в преследването на 12.5 км утре с аванс от 15 секунди пред батко си Тарей, който взе среброто.

Трети днес бе Стурла Холм Лагрейд (Нор, на 39.9 сек.), а в Топ 6 има още двама норвежци - Йоханес Дале (4-и) и Ветле Кристиансен (6-и), като между тях се вклини единствено украинецът Дмитро Пидручни.