19 Март 2019
Фейсбук
Габриела и Стефани Стоеви на Откритото първенство на Швейцария в Базел.

Европейските шампионки по бадминтон

при женските двойки - Стефани и Габриела Стоеви, обявиха, че си взимат почивка от турнири. Те достигнаха до 1/2-финалите на Откритото първенство на Швейцария миналата седмица и няма да участват в турнири поне 15 дни. Това означава, че сестрите от Хасково (№8 в света) няма да защитават титлата си от турнира "Орлеан Мастърс" в Орлеан (Фр, $75 000), който започва днес. Там ще са останалите бадминтонисти от националния отбор. При жените в основната схема са Линда Зечири (№7 в схемата) и Мария Мицова, които ще стартират съответно Марта Реписка (Слвк) и поставената под №8 китайка с френски паспорт Ци Сюфей. От квалификациите ще стартират Даниел Николов, Иван Русев и Димитър Янакиев при мъжете; Янакиев/Алекс Влаар и Николов/Русев при мъжките двойки; Влаар и Мицова при смесените двойки.

Три медала спечелиха българските боксьори

на европейското първенство за младежи и девойки до 22 г. във Владикавказ (Рус). Двукратният еврошампион за мъже Даниел Асенов (кат. 52 кг) спечели 4-тата си континентална титла за юноши и младежи, като победи на финала с 5:0 съдийски гласа Киърън Макдоналд (Анг). Братът на Даниел - Боян Асенов, остана със сребърно отличие, след като загуби финала в кат. 56 кг от Сергей Ярулин (Рус) с 0:5, а Еми-Мари Тодорова (кат. 48 кг) е бронзова медалистка при девойките.

Мартен Фуркад няма да участва във финалите

на Световната купа по биатлон в края на седмицата в Осло-Холменколен (Нор). Петкратният олимпийски и 11-кратен световен шампион, както и носител на СК в последните 7 сезона не е включен във френския отбор по негово желание. През настоящия сезон Фуркад постигна едва две победи, и то още през декември, а оттогава има проблеми с кондицията. На завършилото миналата седмица световно първенство в Йостерсунд (Шв) той не спечели медал за първи път от 2011 г., а след това обясни, че няма почти никаква мотивация и трябва да работи върху психиката си. През този сезон Фуркад е едва 7-и в генералното класиране, на 462 т. от вече осигурилия си Световната купа Йоханес Тингнес Бьо (Нор).

НБА, редовен сезон:

"Ню Йорк" - "ЛА Лейкърс" 124:123, "Маями" - "Шарлот" 93:75, "Милуоки" - "Филаделфия" 125:130, "Детройт" - "Торонто" 110:107, "Орландо" - "Атланта" 101:91, "Сакраменто" - "Чикаго" 129:102, "ЛА Клипърс" - "Бруклин" 119:116, "Хюстън" - "Минесота" 117:102.