Спортист №1 на България завърши 2019 г. с 18-о и 20-о място

22 Дек. 2019
Фейсбук
Владимир Илиев пред германеца Зимон Шемп по време на преследването в събота, на което българинът се придвижи с 4 места напред, в сравнение с класирането си в спринта от петък.

Спортист №1 на България - Владимир Илиев, завърши годината с 18-о и 20-о място на последните две състезания по бийтлон за мъжете. В рамките на III кръг за Световната купа в Анеси (Фр) 32-годишният троянчанин вчера стартира 22-и, а завърши 18-и след 3 грешни стрелби в преследването на 12.5 км.

Днес пък, в първия за сезона масов старт на 15 км, в който по право участват само най-добрите 30 биатлонисти до момента, зае 20-ото място. Илиев допусна ужасяващите 4 грешки още в първата стрелба, което му попречи да се бори за по-предно класиране. В следващите три влизания на стрелбището той допусна още общо 2 грашни изстрела от 15 и финишира на 3:34.8 мин. след победителя - Йоханес Бьо (Нор, 1 гр.).

След норвежеца Топ 3 допълниха Емилиен Жаклен (Фр, 1 гр.) - на и баткото на Йоханес, Тарей Бьо (1 гр.) - на 51.8 сек.

В генералното класиране за Световната купа нейният носител - Йоханес Бьо, води с 374 т., следван от Тарей Бьо (313) и Кентен Фийон Майе (Фр, 281). Илиев е 24-и със 102.

Четвъртият кръг за Световната купа ще е в Оберхоф (Гер) от 9 до 12 януари. Затова националният отбор още тази вечер отпътува за България. Утре преди обяд Владимир Илиев ще получи статуетката си за Спортист №1 на България от олимпийската шампионка по биатлон и шеф на федерацията ни по този спорт Екатерина Дафовска, която я взе от негово име на награждаването в четвъртък вечерта. Церемонията ще е в пресклуб "България" на Националния стадион "Васил Левски".