Шампионът Русия мина тежко през волейболните национали

17 Юни 2021
FIVB
Мартин Атанасов опитва да прокара топката през двойния руски блок, изграден от Артьом Волвич (№4) и Виктор Полетаев (№15).

Поредната тежка загуба претърпя националният ни отбор по волейбол в Лигата на нациите в Римини (Ит). В 12-ия кръг от груповата фаза тимът на България беше разгромен с 3:0 (17, 22, 17) от шампиона Русия, защитаващ титлите си от първите две издания в този формат на комерсиалния турнир - през 2018 и 2019 г.

В началото на всеки от геймовете осакатената и рязко подмладена селекция на Силвано Пранди и Николай Желязков се опитваше да бъде равностойна на "сборная", но опитните руснаци намираха разнообразни начини да демонстрират класата си. Най-дълго нашите се държаха в резултата във втората част, когато имаха шанс да изравнят на 23:23. Сгрешен сервис обаче доведе до геймбол, реализиран мигновено.

Най-резултатни в състава ни станаха двамата посрещачи - Аспарух Аспарухов с 10 т. (1 блок) и Мартин Атанасов с 9 т. (2 аса). С най-голям принос за победата на Русия пък бяха Дмитрий Волков с 14 т. (1 ас, 1 блок) и Виктор Полетаев с 13 т. (1 блок).

Поражението беше трето поредно и общо 10-о в 12 изиграни мача, като за седми път "лъвовете" не успяха да спечелят гейм. С актив от 7 т. (2-10) отборът ни засега остава на 14-о място сред 16-те участника, но Нидерландия (2-9) и Австралия (1-10) имат по един мач по-малко.

С 8-ата си победа руснаците пък събраха 36 т. (8-4) и временно се изкачиха на трета позиция - зад Бразилия (10-1) и Полша (9-2) и пред Франция (8-3) и Словения (8-3). Всички те обаче имат да играят мачове по-късно днес.

Enjoy the Highlights from the men's match between BUL and RUS from Week 4 of the Men's VNL 2021 in Rimini (ITA). #BePartOftheGame #VNL21 ►► Subscribe NOW & h...