Сестри Стоеви загубиха на старта на Световните финали

13 Дек. 2018
Фейсбук

Европейските шампионки по бадминтон - Габриела и Стефани Стоеви (№9 в света), загубиха първия си мач от гр. В при женските двойки на Световните финали в Гуанджоу (Кит, $1.5 млн.). Сестрите от Хасково, които за първи път участват сред най-добрите 8 за годината, отстъпиха пред третите в ранглистата Маю Мацумото и Уакана Нагахара (Яп) с 0:2 (10, 16) след 36 минути на корта №2 в "Тянхе Джимнезиъм".

Днес Стоеви ще срещнат тайландския дует Равинда Праджонджай и Джонголфан Кититаракул (№8 в света). Балансът от мачовете помежду им е 1-1, като българките спечелиха последния двубой - 2:0 (11, 9) на 1/4-финалите от Откритото първенство на Германия през септември. Победата на тайландките пък е от 2016-а.

Снощи Праджонджай и Кититаракул трябваше да стартират срещу четвъртата двойка в групата - Лий Со Хий и Шин Сюн Чан Шин (Кор, №7). За полуфиналите ще се класират първите два дуета в крайното класиране.