Сестри Стоеви са на 1/4-финал срещу световните шампионки

01 Март 2019
Фейсбук

Европейските шампионки по бадминтон при женските двойки - Габриела и Стефани Стоеви, се класираха за 1/4-финалите на Откритото първенство на Германия в Мюлхайм от "Световния тур-300" (нагр. фонд $150 000). Сестрите от Хасково, които са поставени под №7 в основната схема, се справиха трудно с Тинг Нга Юнг и Уинг Юнг Нг (Хонконг) - 2:1 (11, -16, 14) след 59 минути игра.

Това бе първи мач на осмите в света българки срещу азиатките (№38), а победата им осигури мач срещу световните шампионки от първенството в Нандзин`18 Маю Мацумото и Уакана Нагахара. Японките, които са трети в ранглистата, отстраниха други две представителки на Хонконг - Цз Яу Нг и Синг Ин Юен, с 2:0 (17, 17).

До момента Стоеви са играли четири пъти срещу японките - все през 2018 г., като досега не са спечелили дори и един гейм. Ако успеят да отстранят Мацумото и Нагахара, европейските шампионки ще повторят най-добрто си класиране в турнири от началото на годината - 1/2-финала от "Барселона мастърс", до който достигнаха миналата седмица.