Сестри Стоеви са на 1/4-финал на европейското по бадминтон

Всички останали български представители отпаднаха на първенството в Мадрид

27 Апр. 2022
Фейсбук
"На четвъртфинал сме утре", написаха под тази своя снимка във Фейсбук сестри Стоеви след победата днес

Европейските шампионки по бадминтон при женските двойки - Габриела и Стефани Стоеви, започнаха защитата на титлата си с убедителен успех на Евро 2022 в Мадрид. Водачките в схемата (№9 в световната ранглиста) разгромиха само за 27 минути Флави Вале и Емили Версело (Фр, №122) с 2:0 (12, 10) гейма.

Така сестрите от Хасково, които по право почиваха в първия кръг, се класираха за 1/4-финалите утре. Там съпернички ще са им по-добрите измежду Дебора Жили/Шерил Сайнен (Фр, №6 в схемата) и Клоуи Бърч/Джесика Пъг (Анг), които се срещат по-късно тази вечер.

Най-добрата ни бадминтонистка на сингъл - Мария Мицова обаче отпадна на 1/8-финал срещу китайката с белгийски паспорт - Лиане Тан (№8 в схемата и 36-а в света). Русенката (№88 в световната ранглиста) допусна трета загуба от Тан в шестте мача помежду им - 1:2 (8, 9, 16) и няма да може да играе на 1/4-финал срещу третата поставена Кърсти Гилмор (Шот, №19 в света). Преди днешния мач Мицова постигна две победи в първите два кръга.

Смесената двойка Илиян Стойнов и Христомира Поповска отстрани вчера на старта с 2:0 (15, 16) Карл Морк и Солвор Йоргенсен (Дан), но днес отстъпи пред поставените под №8 англичани Джесика Пъг и Калъм Хеминг с 0:2 (16, 16).

Също във втори кръг отпадна и Даниел Николов на сингъл при мъжете, като бе победен от Ханс-Кристиян Витингхус (Дан) с 2:1 (12, -10, -17).

Мъжката ни двойка, в Иван Русев и Илиян Стойнов загуби в първия кръг от Ронан Лабар и Лукас Корве (Фр) 1:2 (19, -9, -9).