"Тренто" - "Ястжембски" е финалът в Шампионската лига по волейбол

22 Март 2024
CEV
Българската звезда на "Лубе" Александър Николов е забил топката през разкъсания двоен блок на "Тренто", изграден от Марко Подрашчанин (№18) и Алесандро Акуардоне (№24).

Българският национал Александър Николов стана топреализатор и във втория 1/2-финал от Шампионската лига по волейбол, но клубът му "Кучине Лубе" (Чивитанова) не успя да елиминира "Итас Диатек" (Тренто) в изцяло италианския сблъсък. Тимът на нашия посрещач спечели реванша с 3:2 (24, -20, -22, 18, 9) у дома, но отпадна след загубата с 1:3 като гост в първата среща.

В зала "Еуросуоле Форум" късно снощи 20-годишният Николов заби 19 т. (1 ас) в полето на съперника. Турският национал Адис Лагумджия добави 15 т. (2 аса, 1 блок), а Симоне Анцани завърши с 11 т. (1 ас, 7 блока) за "Лубе".

За "Тренто" най-резултатен беше Алесандро Микиелето с 14 т. (1 блок), а Даниеле Лавия допринесе с 12 т. (1 ас, 1 блок) за крайния успех. Гостите практически спряха да играят, след като спечелиха втория и третия гейм в мача, което им осигури класирането за финала.

Техен съперник в мача за трофея на 5 май ще бъде полският "Ястжембски Венгиел", отстранил турския "Зираат Банк" (Анкара) с общ резултат 6:2 гейма - 3:0 у дома и 3:2 като гост.

Watch the Match Highlights from Cucine Lube CIVITANOVA vs. TRENTINO Itas, 03/21/2024Join this channel to get access to perks:https://www.youtube.com/channel/...
Watch the Match Highlights from Ziraat Bank ANKARA vs. JASTRZEBSKI Węgiel, 03/20/2024Join this channel to get access to perks:https://www.youtube.com/channel...