Надал марширува към 1/8-финалите на US Open

04 Септ. 2022

Рафаел Надал изигра най-силния си мач от началото на Откритото първенство на САЩ и се класира за 1/8-финалите на последния за годината турнир от Големия шлем по тенис. 36-годишният испанец разгроми в III кръг своя френски връстник Ришар Гаске с 6:0, 6:1, 7:5 за 2:17 ч. на централния корт "Артър Аш" в Ню Йорк.

"Определено най-добрият ми мач дотук - потвърди Рафа. - Лесно е да го кажа, понеже предните дни беше тежко. Но, да, важно подобрение. Трябва да продължа в тази посока. Хубава победа за мен. Поредни сетове за първи път. Третият сет беше предизвикателство. Той повиши нивото си."

Това беше общо 18-а среща в съперничеството между Надал и Гаске на ниво АТР, като испанецът е спечелил всяка от тях, включително последните 34 сета поред. Французинът държи рекорда за най-много мачове без победа срещу левичаря от Манакор, а втори в тази класация е сънародникът му Пол-Анри Матийо с 10 загуби от 10 мача срещу бившия №1.

"Преодолях няколко тежки момента - добави Надал. - Това е нещо хубаво, защото носи допълнителна позитивна нагласа. Щастлив съм, че съм в четвъртия кръг, без съмнение."

На 1/8-финалите съперник на устремилия се към завръщане на върха в световната ранглиста испанец ще бъде представителят на домакините Франсис Тиафоу. Поставеният под №22 американец преодоля №14 в схемата Диего Шварцман (Аржентина) със 7:6 (7), 6:4, 6:4.

Watch the highlights between Richard Gasquet and Rafael Nadal in Round 3 of the 2022 US Open.Don't miss a moment of the US Open! Subscribe now: https://bit.l...