"Хебър" проби героично до III кръг в Шампионската лига

"Олимпиакос" е последното препятствие за волейболния първенец на България преди групите

28 Окт. 2021
CEV
Виктор Йосифов (№11) и Брадли Гънтър (№18) опитват да спрат с двоен блок атака на Арцем Маско (№23) пред погледа на готовия евентуално да обере топката Тодор Алексиев (долу вляво).

Волейболният първенец на България "Хебър" извоюва необходимата му героична победа над беларуския "Шахтьор" (Солигорск) и се класира за решаващия кръг от квалификациите на Шампионската лига. След като загубиха първия мач у дома с 2:3 гейма миналата седмица, пазарджиклии се наложиха тази вечер с 3:1 (-15, 21, 16, 22) като гости в Минск.

Двубоят в столицата на Беларус започна ужасно за българския тим, който за пореден път не беше воден от болния старши-треньор Камило Плачи, а от асистентите му Мартин Естебан Бланко Коста и Данаил Милушев. Домакините влязоха вихрено в мача и поведоха с 6:0, като до края методично увеличаваха разликата.

Въпреки това "Хебър" съумя да реализира пълен обрат, при това с необходимия му убедителен резултат, лишил "Шахтьор" дори от шанса да предизвика "златен гейм". С огромна заслуга за успеха е разпределителят Иван Станев, който динамизира играта и даде възможност на всички нападатели, както и на центровете да завършват разнообразните атаки.

Watch every match live & on-demand at 👉 https://www.eurovolley.tvFollow the tournament 👉 https://www.cev.eu/game-hubSubscribe to our YouTube Channel here ?...

Топреализатор в двубоя стана Тодор Алексиев с 22 т. (1 блок), а още трима играчи на българския тим завършиха с двуцифрен актив - италианецът Якопо Масари със 17 т., канадецът Брадли Гънтър с 12 т. (2 аса) и Виктор Йосифов с 11 т. (1 ас, 3 блока).

В беларуския състав най-резултатен бе Павел Аудочанка с 19 т. (2 блока), който единствен отбеляза повече от 10 точки. С по 9 т. се отличиха Владислав Лошаков (1 блок) и Арцем Маско (1 ас).

В последния III квалификационен кръг "Хебър" ще се изправи срещу гръцкия гранд "Олимпиакос", който елиминира словашкия "Риекер" (Комарно) с общ резултат 6:1 гейма. Първият мач ще бъде в зала "Васил Левски" в Пазарджик, а реваншът ще е в Пирея. Конкретните дати все още не са обявени от европейската конфедерация (CEV).