Григор Димитров бе разгромен от Гаске на старта в Ница

25 Юли 2020Обновена
Инстаграм
Григор Димитров продължава да показва в социалните мрежи как си връща кондицията след възстановяването от COVID-19.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира със загуба участието си в демонстративния турнир Ultimate Tennis Showdown (UTS), организиран от Патрик Муратоглу, треньор на Серена Уилямс. Надпреварата се провежда в Ница по нестандартни правила.

В първия си мач Димитров (№19 в световната ранглиста) бе разгромен от французина Ришар Гаске (№50) с 10:15, 10:13, 11:14 в отделните 10-минутни четвъртини (победител във всяка четвъртина става играчът, който е направил повече точки до изтичане на 10-те минути).

Утре, отново от 21.30 ч. е вторият мач на Димитров на турнира - срещу испанеца Фелисиано Лопес (№56). Двубоят ще бъде излъчен директно по "Макс спорт 2", която предава целия турнир.

Мачът с Гаске бе първи за Григор Димитров от организирания от Новак Джокович Adria Tour преди месец, когато той даде положителен тест за COVID-19.