Джокович допусна първа загуба за 2020 г.

Турнирът от "Адриа тур" в Черна гора пропадна

14 Юни 2020
Фейсбук
Трибуните на "Новак Тенис Център" в Белград бяха претъпкани на вечерната сесия в събота

Сърбинът Филип Краинович поднесе голямата изненада в първия ден на демонстративния тенис турнир от веригата "Адриа тур" в Белград. Световният №32 осъществи пълен обрат срещу лидера в ранглистата Новак Джокович, който е организатор на веригата и нямаше загуба през 2020 г. - 2:4, 4:2, 4:1.

Така в гр.А се очертава люта битка за първото място, което осигурява участие във финалния мач в неделя вечерта. В тази група Александър Зверев (Гер) е с две победи, докато Джокович и Краинович са с актив 1-1. В дневната сесия днес Джокович ще играе със Зверев, а Краинович - с Виктор Троицки (Сър), който има две загуби.

В гр.В също е завързано. Там световният №3 Доминик Тим (Ав) има две победи - над сърбина Душан Лайович (след спасени три мачбола и тайбрек) и над Дамир Джумхур (БиХ), който се отказа контузен още при 0:2 гейма. Григор Димитров (№19 в ранглистата) пък е с победа над Лайович и изненадваща загуба снощи от 145-ия в света Никола Милоевич (Сър), който замени в турнира Джумхур. Мачът в дневната неделна сесия между Григор и Тим ще определи победителя и съответно финалиста в турнира.

Надпреварата в Белград е първата от веригата "Адриа тур". Втората част, с участието на същите тенисисти, ще бъде в Задар (Хър) на 20 и 21 юни.

Третата трябваше да е в Черна гора но там турнирът пропадна. Черногорското правителство засега е отворило границите за чужди граждани само от страни, които отговарят на определени епидемични изисквания. Сърбия не е сред тях, а повечето участници са сърби.

"Обмисляме друго място, на което да проведем третия турнир. Ще се опитаме да го проведем", обяви братът на Новак Джокович - Джордже, който е директор на веригата.

Четвъртата и последна спирка на "Адриа тур" ще е в Баня Лука (БиХ) на 3 и 4 юли.