Димитров отпадна безславно от турнира в "Куинс"

Канадски тийнейджър отстрани българския тенисист за 74 минути

21 Юни 2019
Туитър
Феликс Оже-Алиасим изпълнява един от своите бомбастични сервиси в мача с Григор Димитров

Най-добрият български тенисист Григор Димитров чака три дни да спрат дъждовете над Лондон, за да изиграе мача си от I кръг на своя любим турнир на тревна настилка - в клуб "Куинс". Но приключи участието си след само 74 минути на корта, загубил безславно от канадския тийнейджър Феликс Оже-Алиасим с 6:4, 6:4.

Шампионът в "Куинс" от 2014 г. така и не успя да намери решение за силния начален удар на 18-годишния си съперник, който постигна 15 аса срещу 6 негови и спечели 85% от точките при вкарано първо подаване (78% на Григор). 193-сантиметровият Оже-Алиасим направи по един пробив в двата сета (първия след двойна грешка на Димитров), след което просто взимаше сервис-геймовете си, за да триумфира. Българският тенисист достигна до две точки за пробив, но съперникът му ги неутрализира.

Така канадецът, който е №21 в света, след като достигна до три АТР финала през тази година, си осигури мач във II кръг срещу Ник Кириос (Авл).

За Димитров не остава нищо друго, освен да продължи да се подготвя за третия турнир от Големия шлем за годината - "Уимбълдън", който започва на 1 юли. Там той може дори да е извън Топ 50 на световната ранглиста, тъй като ще пропусне турнирите през следващата седмица. Същевременно от понеделник ще бъде с две места назад в ранкинга - №47, тъй като загуби точки с отпадането си на старта в "Куинс". Миналата година българинът игра във II кръг, където бе отстранен от Новак Джокович (Сър).