"ЦСКА-София" се промъкна на 1/2-финал за Купата на България

"Локомотив" (Пд) елиминира "ЦСКА 1948" и продължава защитата на трофея

03 Март 2020Обновена
GONG.BG

"ЦСКА-София" се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на България по футбол по неочаквано драматичен начин. Като домакини на ст. "Българска армия" вицешампионите обърнаха "Ботев" (Враца) с 2:1, след като двайсетина минути преди края изоставаха в резултата.

Гостите поведоха в 22-рата мин. чрез Даниел Генов, който довкара топката след изстрел на Петко Ганев в лявата греда. "Червените" изпитваха огромни трудности срещу далеч по-непретенциозния си съперник, но все пак успяха да изравнят в 67-ата мин., когато Едвин Джеси се разписа след асистенция на влезлия като резерва Ахмед Ахмедов.

Именно дебютиралият нападател, привлечен през зимната пауза, спаси "ЦСКА-София" от нов провал, отбелязвайки победния гол в 90-ата мин. след грешно изнасяне на топката от вратаря на врачани. Само преди три дни възпитаниците на Милош Крушчич загубиха с 1:2 от "Царско село" в Ефбет лига, което накара феновете да поискат оставката на сръбския треньор. Днес запалянковците опънаха транспарант в сектор Г с въпрос към собственика на клуба Гриша Ганчев:

"Господине, докога ще си "играйкаме"?"

Отборът на ЦСКА надви Ботев Враца с 2:1 в двубой от 1/4-финалите за Купата на България и продължава напред в турнира. В средата на първата част Даниел Генов изведе врачани напред, а в 67-ата Едвин Джеси възстанови паритета. В края на редовното време влезл

По-рано днес носителят на Купата на България "Локомотив" (Пд) стана първият полуфиналист в турнира тази година, след като победи в у дома лидера във втора лига "ЦСКА 1948" с 2:0.

"Смърфовете" поведоха след точно изпълнената дузпа от Димитър Илиев в 42-рата мин. Двадесет минути по-късно столичният тим остана с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Димо Атанасов. Малко по-късно - в 67-ата мин., Бирсент Карагерен оформи крайния резултат.

Утре от 18:00 ч. е двубоят "Ботев" (Гълъбово) - "Ботев" (Пд), а в четвъртък "Левски" приема шампиона "Лудогорец" за излъчване на последния полуфиналист в турнира.

Локомотив Пловдив - ЦСКА 1948 2:0 /репортаж/