Волейболистите загубиха драматично от Япония в Лигата на нациите (видео)

842
ФИВБ
Розалин Пенчев атакува покрай тройната японска блокада

Българският национален отбор по волейбол изигра трети пореден петгеймов мач в Лигата на нациите и този път загуби драматично. След като се наложи с 3:2 над Франция миналата седмица в Китай и над Австралия във Варна снощи, днес тимът ни допусна загуба от Япония - 2:3 (22, -19, 16, -19, -19) в Двореца на културата и спорта в морската ни столица.

Избраниците на италианския селекционер Силвано Пранди на два пъти повеждаха в геймовете и допускаха изравняване. А истинската драма бе в решаващия пети гейм. Както и снощи срещу Австралия, българите допуснаха противникът да поведе с голям аванс - вчера 9:13, а сега с 11:14, но успяха да спасят трите поредни мачбола на японците. Въпреки това геймът все пак бе спечелен от азиатците, които го затвориха с 21:19 и по този начин нанесоха пета загуба на нашите в Лигата (срещу три победи).

Българският отбор имаше предимство само при блокадите, където направи 11 (три от тях на Теодор Тодоров) срещу 9 на противника (по три на Акихиро Ямагучи и Таиши Онодера). На сервис японците бяха по-стабилни (11:6 директни точки), като Юи Нашида направи цели 7 аса. Азиатският тим бе по-стабилен и при успешните атаки (58:51), като и тук №1 се оказа Нишида с 18 точки от атака, докато от българския състав в това отношение се отличи Цветан Соколов с 12 добри отигравания на мрежата.

Утре вечер отборът на България ще играе последния си мач от минитурнира във Варна - срещу Италия, която се наложи с 3:1 гейма над Австралия.