И България не успя да вземе гейм от домакина на Евроволей '19

16 Септ. 2019
CEV

Българският национален отбор по волейбол допусна първа загуба на европейското първенство за мъже, което се провежда в четири държави – Франция, Словения, Белгия и Холандия. В мач от група А в Монпелие (Фр) нашите бяха разгромени с 0:3 (-19, -21, -14) от тима на домакините, за който това беше четвърти пореден успех. Нещо повече, "петлите" все още нямат загубен гейм от началото на турнира.

Въпреки че продължават да играят без голямата си звезда Ървин Нгапет, французите бяха много по-добре организираният тим и наложиха безапелационно предимство във всички компоненти на играта – сервис, посрещане, атака, блокада. Самият посрещач, който е почти напълно възстановен от контузия, се появи, за да изпълни два сервиса в 1-вия гейм, но като цяло от присъствието му нямаше необходимост и той получи допълнителна почивка.

Селекционерът на българския отбор Силвано Пранди заложи на титулярен състав с Георги Сеганов като разпределител, Цветан Соколов като диагонал, Николай Пенчев и Тодор Скримов като посрещачи, Алекс Грозданов и капитана Виктор Йосифов като центрове и Теодор Салпаров като либеро.

Най-резултатен за "лъвовете" за пореден път беше Соколов със скромните за неговите стандарти 10 т., а Скримов завърши с 8 т. (2 аса, 1 блок). За Франция над всички беше Жулиан Линеел с 18 т. (2 аса, 1 блок), а Стефан Бойер допринесе с 16 т. (1 ас, 2 блока).

Във финалния си мач от груповата фаза утре България (3-1, 9 т.) ще се изправи срещу Италия (3-0, 9 т.) в директен сблъсък за второто място, докато лидерът Франция (4-0, 12 т.) ще почива. В последния ден в сряда е сблъсъкът между "петлите" и "скуадра адзура". И трите отбора имат гарантирано участие на 1/8-финалите, като единствено трябва да определят крайното подреждане в група А. За четвъртото място в потока се борят Гърция (1-3, 3 т.), Румъния (0-4, 0 т.) и Португалия (0-3, 0 т.).