"Лудогорец" изстрада първата си точка в Лига Европа

Разградчани устискаха 1:1 срещу "Мидтиланд" в Дания без треньора си

16 Септ. 2021
Нападателят на "Лудогорец" Елвис Ману (вляво) се пресяга да поздрави Кирил Десподов, който е изравнил резултата срещу "Мидтиланд" в Дания.

"Лудогорец" спечели точка в първия си мач от група F на тазгодишния турнир Лига Европа. Шампионът на България завърши 1:1 в гостуването срещу датския "Мидтиланд", в чийто тим не бе националът Божидар Краев, който не беше картотекиран за тази надпревара.

Вицешампионът на Дания имаше изявено предимство на терена (17 удара към вратата срещу 4 за "Лудогорец", от които 5 към 1 точни; 13 корнера срещу 2 за българския тим).

Особено напрегнато за "Лудогорец" бе от началото до средата на втората част. До почивката всъщност двата отбора демонстрираха изключителна ефективност, като имаха само по един точен удар и си го вкараха.

Домакините откриха още в 3-ата мин., когато Густав Исаксен бе оставен непокрит. Последваха още положения, но разградчани успяха с опита си и спокойствие на терена да удържат на този натиск. В 32-ата мин. обаче Кирил Десподов успя да изравни. След гола "Лудогорец" явно започна да играе за равенство и почти нямаше възможности пред съперниковата врата. Между 60-ата и 70-ата минута на мача вратарят на разградчани Кристиян Кахлина успя да спаси три много опасни удара.

В последните 20-ина минути заради умора или липса на достатъчно идеи, "Мидтиланд" не успя да осъществи достатъчно смислени атаки и опитваше да пробие Кахлина с по-далечни удари.

В този двубой "Лудогорец" не беше воден от треньора си Валдас Дамбраускас, който остана в България заради положителен тест за COVID-19 и даваше постоянно наставления по телефона.

Но това не беше единственият проблем пред нашия представител в Лига Европа. В началото на втората част контузия в десния глезен получи капитанът Антон Недялков. Той се опита да продължи играта, но не успя и при смяната си в 54-ата мин. дори се разплака, тъй като доскоро лекуваше тежка травма на същото място. В негово отсъствие лентата пое другият наш национал в стартовия състав - Кирил Десподов, но и той усети проблеми с десния глезен и бе заменен в 61-ата мин. В този момент "Лудогорец" остана без нито един българин на терена. Това се промени в 74-ата мин., когато като резерва се появи Доминик Янков.

Помощник-треньорът Станислав Генчев, който водеше отбора в Дания, коментира след края: "През по-голямата част от мача дадохме инициативата на съперника. Не успяхме да установим такъв контрол върху мача, какъвто искахме. "Мидтиланд" е отбор, който често вкарва между 1-ата и 10-ата минута и между 45-ата и 55-ата минута. Беше важно да не получим гол в началните минути, но за съжаление това не се получи и трябваше да се връщаме в двубоя".

В другия мач от групата "Цървена звезда" спечели с 2:1 срещу гостуващия "Брага".