"Ливърпул" направи голяма крачка към 1/4-финалите в ШЛ

Фаворитът "Байерн" се измъкна на косъм от загуба в Залцбург

17 Февр. 2022
Футболистите на "Ливърпул" се прегръщат след попадението на Мохамед Салах, което оформи победата над "Интер" и увеличи чувствително шансовете на английския тим за класиране на 1/4-финалите.

Шесткратният европейски клубен шампион "Ливърпул" потвърди прогнозите, че ще е фаворит срещу първенеца на Италия "Интер" и спечели гостуването в Милано в първи 1/8-финален мач от Шампионската лига. Нещо повече - успехът с 2:0 увеличи значително шансовете на английския тим за класиране в следващата фаза.

"Интер" можеше да съжалява, че не поведе в резултата. Първо Хакан Чалханоглу улучи напречната греда в 16-ата мин., а след почивката "нерадзурите" поеха контрола над играта и стигнаха до още изгодни ситуации, но те бяха пропилени от Лаутаро Мартинес и Иван Перишич.

Решаващи за "Ливърпул" се оказаха опитът, а и тройната смяна в 59-ата мин., когато мениджърът Юрген Клоп вкара в игра Луис Диас, Джордан Хендерсън и Наби Кейта. И се стигна до 75-ата мин., когато друга резерва - Роберто Фирмино, засече с глава центриране от ъглов удар на Анди Робъртсън.

А само 8 минути по-късно Мохамед Салах уби окончателно интригата в мача - 2:0.

В другия 1/8-финал, игран в сряда вечер, "Байерн" едва се спаси от загуба в гостуването срещу "Ред Бул Залцбург", въпреки че бе считан за изявен фаворит в двойката. Австрийският тим изненадващо откри в 21-ата мин. чрез Чуквубуике Адаму, който бе влязъл в игра 9 минути по-рано на мястото на контузения Ноа Окафор.

А в 24-ата мин. резултатът можеше да стане 2:0 за "Ред Бул Залцбург", но шут на германския национал в тима Карим Адейеми бе спасен от вратаря на баварците Свен Улрайх. Последният се прояви още два пъти след опасни удари на американеца Брендън Аарансън и Николас Зейвалд.

Реалната опасност от загуба провокира тима на "Байерн" да засили натиска. Лерой Сане и Томас Мюлер бяха най-близо до изравняването, но то в крайна сметка дойде едва в допълнителното време. Кингсли Коман успя да се разпише отблизо - 1:1.

И двата реванша ще се играят на 8 март.

1/8-ФИНАЛИ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА 2021/2022

"Пари Сен Жермен" - "Реал" (Мадрид) 1:0 (Мбапе 90+4) / реваншът е на 9.III

"Спортинг" (Лисабон) - "Манчестър Сити" 0:5 (Марез 7, Бернардо Силва 17, 44, Фоудън 32, Стърлинг 58) / 9.III

"Интер" - "Ливърпул" 0:2 (Фирмино 75, Салах 83) / 8.III

"Ред Бул" (Залцбург) - "Байерн" (Мюнхен) 1:1 (Адаму 21; Коман 90) / 8.III