"Крумовград" завърза битката за второто място в Първа лига

"ЦСКА-София" загуби във важен момент точки като домакин срещу дебютанта в елита

18 Май 2024
Футболистите на "Крумовград" ликуват след първия си гол във вратата на "ЦСКА-София".
СПОРТАЛ

"ЦСКА-София" направи нова грешна стъпка в битката за второто място в Първа лига, което дава право за директно класиране за Лигата на конференцията. Воденият от треньора Стамен Белчев отбор завърши 2:2 в домакинството си срещу "Крумовград". От своя страна дебютантът в елита поднесе нова изненада в първата шестица, след като на 28 април завърши 3:3 като гост срещу "Лудогорец" и отложи временно празненствата за 13-ата поредна титла на разградчани.

"ЦСКА-София" може да съжалява за пропуснатата победа, тъй като норвежецът Джонатан Линдсет изтърва дузпа в 43-ата минута, като не успя да улучи вратата. Преди това именно Линдсет бе вкарал първия гол за домакините в 29-ата мин. след подаване на сънародника си Тобиас Хайнц. С това попадение резултатът стана 1:1. Бразилецът Патрик Луан откри още в 3-ата мин. с удар с глава след центриране на Александър Колев.

В 49-ата мин. "ЦСКА-София" излезе напред в резултата, след като Матиас Фаетон направи пълен обрат - от 0:1 до 2:1. Този път асистенцията бе на третия норвежец в столичния тим - Улаус Скаршем. Но гостите, които показват вдъхновена игра под ръководството на треньора Станислав Генчев, не се предадоха. В 55-ата мин. Луан вкара втория си гол след нов пас на Колев.

Със спечелената точка "ЦСКА-София" излезе временно на второ място с 67 т., на 1 т. пред "Черно море", но варненци утре приемат шампиона "Лудогорец", който ще играе без задължението да гони победа на всяка цена, след като спечели титлата. Дори и при равенство "Черно море" ще излезе отново на второ място заради по-добри показатели в директните двубои с "ЦСКА-София". На 23 май "червените" посрещат именно варненския отбор в директен спор за второто място.

Date: 18-05-2024 ,Watch the Game Highlights from CSKA Sofia vs. Krumovgrad, 05/18/2024, Tournament: Parva Liga, Season: 23/24, Action: , TeamA: CSKA Sofia, TeamB: Krumovgrad, TeamAction: , Half: , PlayerName: , ClockTime: , Parameters:

ОТЗИВИ

Треньорът на "ЦСКА-София" Стамен Белчев недоумяваше след края как тимът му пропусна победата. "Резултатът не е приятен, когато не победим. Днес имахме достатъчно на брой положения. За съжаление малшансът пред вратата на противника не ни позволи да завършим с победа, пропуснахме и дузпа. През по-голяма част от играта не мога да не бъда доволен. Не можахме да се справим с дългите топки към централния нападател, с които през повечето случаи противникът се опитваше да играе. За мен също е необяснимо това, което се случва всеки мач в началото. Трябва да имаме по-голямо самочувствие. Може би липсата на Юрген Матей в защита ни оказва влияние. Когато той играе, имаме повече увереност, но за съжаление е контузен. Не знаех, че това е първа дузпа за Джонатан Линдсет. Имаше и други опции, но така реших", заяви той.

Доволният наставник на "Крумовград" Станислав Генчев коментира: "Горд съм от моите футболисти и поведението им през целия мач. Въпреки че имахме проблеми, момчетата вярваха, че можем да постигнем успех. Не се предадохме и вкарахме. Когато човек се труди, бива възнаграден. Опитахме всичко възможно да изравним. Основни футболисти напуснаха, влязоха млади момчета от скамейката. Малко нещата се объркаха, но постигнахме резултат. Мачът започна по най-добрия начин за нас. Първото полувреме дори можеше да водим в резултата. Второто полувреме ЦСКА имаше предимство. Благодаря на футболистите за цялостното им поведение. Наблягал съм винаги на колектива. Сплотени момчета, които се борят и не се предават. Концентрирани сме да завършим сезона без загуба. Когато завърши сезонът, ще преценяваме докъде и как. Целта е обаче да не загубим последните два мача."