Феноменът Камбуров донесе 3 т. на "Берое" след връщането си

С двата си гола срещу "Ботев" (Вр) ветеранът се доближи само на 5 попадения от рекорда на Петър Жеков

13 Февр. 2021
BEROE.BG

Мартин Камбуров доказа с пълна сила, че е достоен претендент за званието най-добър голмайстор в историята на елитната ни футболна дивизия. 40-годишният нападател донесе с два гола победата на "Берое" с 2:1 при гостуването си срещу "Ботев" (Вр). Това се случи само ден след завръщането на ветерана при старозагорци.

Мачът във Враца се игра при тежки условия и замръзнал терен. Наложи се от старозагорския клуб да търсят по магазините във Враца часове преди мача специални обувки за подобен терен.

Камбуров сякаш бе един от най-подготвените за тази ситуация. Той откри резултата само 13 минути след завръщането си в "Берое", след като вкара дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него от страна на Аласан Ндиайе.

Врачани реагираха бързо и Мартин Николов изравни в 19-ата минута. Домакините като цяло играха по-добре и изпуснаха още положения чрез Петър Атанасов, дебютантът Дориан Бабунски (син на бившия защитник на ЦСКА Бобан Бабунски), Даниел Генов и др. В 67-ата мин. попадение на Генов пък бе отменено заради засада.

В крайна сметка "Берое" стигна до победата в последната минута - благодарение на късмет, но и на майсторството на Камбуров, който заби със задна ножица второто си попадение.

Така той вече има общо 248 гола в А група, Първа лига и Ефбет лига, и се нуждае само от още 5 попадения, за да изравни рекорда от 253 гола на Петър Жеков.

След края Камбуров призна с половин уста, че е имал проблеми в "ЦСКА 1948" и затова е поискал да напусне. "Нямаше как да не избера "Берое". Те единствени ме потърсиха, но и никой не знаеше, че искам да напусна "ЦСКА 1948". Няма нещо кой знае каква тайна. Не се чувствах добре, не изпитвах удоволствие от футбола. Когато загубиш мотивация, трябва да напуснеш и да дадеш път на по-младите мочмета. Те си имат политика, в която аз не влизам", коментира той.

Треньорът на "Берое" Димитър Димитров-Херо пък призна, че отборът му е имал късмет: "Много трудно се говори за футбол на този ужасен и заледен терен. В много ситуации не можехме дори да стоим на краката си. Домакините определено изглеждаха по-добре от нас, адаптираха се по-бързо и ние спечелихме най-вече с шанс и късмет. Дори щеше да е заслужено, ако бяха спечелили. Победата е и единственото хубаво нещо за нас. Не сме се готвили за такива терени и искахме да се премести мача с два дни, но никой в БФС не ни чу. Наложи се да купуваме обувки преди мача, после пък да ги сменяме заради калта на терена. След като разбрах, че Камбуров иска да се върне при нас, нямаше причина да не го приема. Имаме емоционална връзка с него и може да си помогнем взаимно".

Наставникът на "Ботев" (Вр) Антони Здравков от своя страна бе афектиран от пропуските на тима му. "Направихме всичко, каквото трябваше да направим – да пресираме, да задържаме топката, да не оставяме празни пространства на противника. Търсихме флангови и бързи атаки, имахме положения. Пропуските обаче бяха прекалено много днес. До 10-ата минута трябваше да водим с 3:0..."