Димитров се справи с аржентинец в I кръг на Australian Open

"Виждам много български знамена навсякъде, благодаря ви", обърна се тенисистът към феновете в Мелбърн

20 Яну. 2020Обновена

Григор Димитров се класира за II кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис - първи за годината турнир от Големия шлем. На старта на основната схема в Мелбърн поставеният под №18 българин се справи с Хуан Игнасио Лондеро (Арж) след обрат в четири сета - 4:6, 6:2, 6:0, 6:4.

Двубоят на покрития корт "Мелбърн Арина" тази сутрин вървеше равностойно до 4:4 гейма в I сет. В 9-ия гейм намиращият се на 51-во място в световната ранглиста аржентинец постигна пробив в подаването на Григор и веднага го затвърди, за да поведе в резултата след 38 мин. игра.

Inside out forehand goals, brought to you by @GrigorDimitrov

What's your go-to shot?#AO2020 | #AusOpen pic.twitter.com/QIKQqvd6nc

— #AusOpen (@AustralianOpen) January 20, 2020

Двамата съперници си размениха по два гейма  в началото на втората част, след което Димитров влезе в серия от 11 последователно спечелени гейма. Лондеро успя да секне устрема на бившия №3 в света едва в IV сет, когато изравни за 1:1 гейма.

И в тази част обаче 28-годишният хасковлия търпеливо изчака удобен момент за нанасяне на финалния удар. Шансът му се откри в 10-ия гейм, когато аржентинецът сервираше за оставане в мача. Българинът поведе с 0:40 в подаването на противника и сложи точка на спора при втория си мачбол след точно 2:30 ч. игра.

.@GrigorDimitrov gets it done in 4️⃣!

The 18th seed recovers from a set deficit to defeat Londero 4-6 6-2 6-0 6-4#AO2020 | #AusOpen pic.twitter.com/qop8RoKm8Y

Григор Димитров завърши срещата с 68% вкаран първи сервис и 80% спечелени разигравания при него. Нашият направи 47 печеливши удара, включително 17 аса, срещу едва 18 уинъра (4 аса) на Лондеро. Непредизвиканите грешки бяха 43:40, като и двамата допуснаха по 4 двойни грешки.

"Опитвах се да подредя играта си и да вляза в ритъм, в първия сет направих много грешки - коментира Григор в интервюто на корта. - Радвам се, че виждам много привърженици, сънародници, благодаря! Винаги е хубаво да си в началото на годината тук, когато си свеж, обичам да идвам в Австралия. Виждам много български флагове където и да играя, което ме прави щастлив. Толкова далеч от дома, но също и близо. Благодаря ви!"

"During every match, I see the Bulgarian flags. That makes me feel like home, you know, far but close" - @GrigorDimitrov ?? #AO2020 | #AusOpen pic.twitter.com/yhyJqAoT0r

В следващия кръг съперник на Димитров ще бъде победителят от предстоящия мач между Леонардо Майер (САЩ) и Томи Пол (САЩ).