Димитров пропиля всички шансове и се сбогува контузен с US Open

Тенисист №1 на България се отказа в третия сет срещу Алексей Попирин

01 Септ. 2021
 YouTube

Тенисист №1 на България Григор Димитров приключи по горчив начин участието си в последния за годината турнир от Големия шлем - Откритото първенство на САЩ в Ню Йорк. Поставеният под №15 хасковлия отпадна във II кръг, без да успее да вземе сет срещу Алексей Попирин (Авл) - 6:7 (4), 6:7 (4), 0:4 и отказване заради травма в лявото ходило.

30-годишният Григор, заемащ 18-о място в световната ранглиста, имаше шансове във всяка от първите две части. След като ги пропиля обаче, Димитров се срина психически, а травма в лявото ходило го принуди да подари предсрочно победата на 22-годишния си съперник (№73 в света), който бе на път към разгромен резултат в третия сет.

Началото на двубоя на корт №5 в комплекса "Флашинг Медоус" се забави с близо час заради дъждовно време. Българинът реализира пробив в четвъртия гейм и го затвърди за аванс от 4:1, но скоро допусна рибрейк и изравняване при 4:4. В тайбрека нашият игра разконцентрирано и позволи на Попирин бързо да се откъсне в резултата и да поведе с 1-0.

Във II сет Григор отново поведе с пробив и отново показа колебания в своето подаване, довели до изравняване. При 1:2 гейма българинът поиска медицински таймаут заради болки в палеца на левия крак, а в същия момент над корта отново заваля и играта бе спряна за над половин час.

След подновяването Димитров не показваше признаци на болка и спокойно стигна до нов тайбрек. В него бившият №3 в света успя да върне минипробив, но после допусна нов и отново загуби дългия гейм, а така изостана и с 0-2 в общия резултат.

Третата част започна с пробив в сервиса на Григор, който в изблик на безсилие счупи ракетата си и получи официално предупреждение. Последваха нови три поредни гейма в полза на Попирин, след което Димитров съобщи на съдията, че физическото състояние не му позволява да продължи срещата, и поздрави съперника си.

За място на 1/8-финалите австралиецът с руски родители ще спори с №24 в схемата Даниъл Евънс (Вбр), елиминирал представителя на домакините Маркос Хирон в 4 сета - 6:4, 7:6 (3), 2:6, 6:3.

Grigor Dimitrov takes on Alexei Popyrin in Round 2 of the 2021 US OpenDon't miss a moment of the US Open! Subscribe now: https://bit.ly/2Pdr81iThe 2021 US Op...