ГОРЕЩИ НОВИНИ / Спорт

"Берое" срази "новия" "Левски" с 2:0

1 711
 СПОРТАЛ
Бразилецът Октавио току що е отбелязал втория гол за "Берое" в гостуването срещу "Левски".

Обновеният, подмладен и "побългарен" тим на "Левски" започна с грешка новия сезон в Ефбет лига. "Сините" загубиха с 0:2 домакинството си срещу "Берое" в мач от I кръг. Нещо повече - воденият от Георги Тодоров отбор не показа сърцатия и нападателен футбол, който очакват феновете.

Причината за това засега може да се търси в липсата на обиграване. "Левски" започна с трима нови играчи в основния състав - централните защитници Живко Атанасов и Тома Даске, които са само на няколко тренировки, както и Орлин Старокин.

"Берое" на свой ред показа добра колективна игра и превъзхождаше, особено преди почивката. В 34-ата мин. Димо Бакалов нахлу отдясно и центрира, а халфът на домакините Симеон Славчев заби топката във вратата на Николай Михайлов, при опита си да я изчисти. Само след 7 минути старозагорци нанесоха и втория си удар, с който решиха и мача. Бразилецът Октавио шутира след пас отляво на Крум Стоянов, при което Даске блокира удара, но в разбъркването Октавио се поправи и вкара.

След почивката "сините" опитаха да върнат пасива, но стигнаха само до две по-сериозни положения. В 60-ата мин. Живко Атанасов не улучи вратата, след като засече топката след ъглов удар. В 67-ата мин. вратарят на "Берое" Християн Василев пък спаси опасен шут на Стайн Спиерингс. Старозагорци пък можеха да победят още по-убедително, но Димо Бакалов изпусна добро положение.

След мача треньорът на "Левски" Георги Тодоров коментира:

"Берое" е силен и по-обигран отбор. С това ни превъзхождаха. В тази формация в защита играем за първи път. В средата на терена не ми харесват нещата. През първото полувреме почти нищо не направихме в нападение. Много грешни пасове. През втората част се опитахме да променим нещата. Такова ни е моментното състояние. Притесних се за дебютиращите играчи, но новите футболисти бяха най-добрите на терена. Симеон Славчев пак се контузи. Медицинският щаб ми каза, че е добре преди мача, но той започна да куца от 20-ата минута. Само Илия Юруков имаме в центъра. Силно се надявам да вземем Борислав Цонев. И двамата братя (б.ред. - Борислав и Радослав Цоневи) имат желанието, но не знам какво ще стане. Привърженик съм на младите, но само с тях не може да стане. Юруков и Найденов не са млади вече. Вторият започна притеснен мача. Сега им се дава възможност и, ако не се наложат е тяхна вината. Не стояхме лошо през второто полувреме. Но играхме срещу един от най-добрите отбори в България".

От своя страна наставникът на "Берое" Димитър Димитров-Херо не бе съвсем доволен от играта на тима си.

"Мисля, че потенциалът на нашия отбор е много повече. Смятам, че днес "Берое" не игра повече от 50-60%, но това беше достатъчно да спечелим. Длъжни сме да се подобряваме. В определените мачове и определени съперници можем да сменяме тактиките. Мисля, че тази година шампионатът е изравнен, ще бъде тежка и борбата за влизане в шестицата. Искам да сме по-добре от миналата година и да сме в борбата за Лига Европа. Нуждаем се от поне още трима. Иска ми се да имаме вариативност. Търсим чужденци", коментира той пред "Диема спорт".