Сърбинът обаче все още остава без загуба начело на националния ни отбор

20 Ноем. 2022
Фейсбук/Футболна асоциация на Люксембург
Защитникът Валентин Антов (вляво) е влязъл в единоборство с Алесио Курчи по време на контролата с Люксембург.

Победната серия на Младен Кръстаич като селекционер на националния отбор по футбол на България беше прекъсната от Люксембург. Тимът ни завърши 0:0 като гост в контрола на "Стад дьо Люксембург" в мач, който се игра по време на церемонията по откриването на Мондиал 2022. Това бе първи двубой под ръководството на сърбина, в който България не спечели. Преди това постигнахме три победи - 5:1 над Гибралтар, 1:0 над Северна Македония, 2:0 над Кипър. Все пак Кръстаич продължава да няма загуба, откакто започна работа през август.

Мачът в Люксембург бе доста интересен, въпреки липсата на голове. Българският състав игра доста по-добре до почивката, като Валентин Антов и Кирил Десподов не улучиха вратата, а в 21-ата мин. Спас Делев вкара гол, но той бе отменен заради игра с ръка на нападателя на "Лудогорец". Отделно вратарят на Люксембург - Ралф Шон, се представи много добре и спаси удари на Десподов - на два пъти, както и на Радослав Кирилов.

През втората част обаче напрежението бе върху нашата защита, която не винаги бе на ниво, както и върху вратаря Светослав Вуцов. В 53-ата мин. пък имахме късмет, тъй като Флориан Бонер пропусна на празна врата, както и в 60-ата мин. - тогава Боржеш Санчес удари десния страничен стълб.

Контролата бе направена по-интересна и от литовския рефер Манфредас Лукянчукас, който показа 13 жълти картона, като един от тях бе втори за Данел Сисани (за влизане в краката на Илиан Илиев-младши) и домакините завършиха мача с 10 души.

ЗАДОВОЛСТВО

След края на мача селекционерът Младен Кръстаич похвали българските футболисти. "Очаквахме тежък мач срещу Люксембург. Момчетата играха добре през тези 90 минути, показаха желание за игра. Показаха начина, по който трябва да се играе в следващите двубои - с желание и мотивация за България. Знаехме как ще играе Люксембург - бяхме подготвени за дългите пасове. Още през първата част имахме положения, с които можехме да решим двубоя, но в крайна сметка съм доволен от това, което показахме", заяви сърбинът.