България се класира в Топ 8 на Евроволей `19 за жени

01 Септ. 2019
CEV

Женският национален отбор на България по волейбол се класира за 1/4-финалите на европейското първенство, провеждащо се в четири държави – Унгария, Полша, Словакия и Турция. В първия 1/8-финал в зала "Пап Ласло Спорт Арена" в Будапеща тази вечер селекцията на Иван Петков разгроми тима на Азербайджан с 3:0 (12, 16, 23) само за 71 минути.

Най-резултатна в българския тим беше Нася Димитрова с 14 т., а с двуцифрен актив завършиха още две състезателки – Гергана Димитрова (12 т.) и капитанът Елица Василева (11 т.). Топреализатор в азерския състав стана Полина Рахимова с 12 т.

България се класира в Топ 8 на шампионат на Стария континент за първи път от 2009 г., когато нашите заеха именно 8-о място в крайното класиране на първенството в Полша. Сега съперник на тима ни на 1/4-финалите ще бъде европейският и световен шампион Сърбия, който по-рано днес елиминира Румъния с 3:0 (20, 17, 23).

Двубоят между България и Сърбия ще се играе в сряда (4 септември) от 17:00 ч. в зала "Ататюрк" в Анкара. Двата тима вече играха един срещу друг на Евроволей `19, като западните ни съседки се наложиха с 3:1 (-16, 21, 20, 16) в предварителна група А в турската столица.