"Берое" разгроми "Левски" и го свали от върха (видео)

10 Авг. 2019
GONG.BG
Педро Еуженио ликува след гола си, с който откри резултата

"Берое" разгроми "Левски" като гост с 3:1 в мач от 5-ия кръг на футболното първенство и свали "сините" от първото място, което те заемаха.

Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" бе прекъснат за около 20 минути през първото полувреме заради токов удар, но това няма никаква връзка със слабата и безидейна игра на "Левски". Настоящият отбор на Петър Хубчев бе надигран категорично от бившия му, като старозагорци се възползваха максимално добре от прекалено многото грешки на домакините.

Резултата откри Педро Еуженио в 39-ата мин. с плътен удар от границите на наказателното поле. Героят за старозагорския отбор обаче бе Мартин Камбуров. 38-годишният ветеран наниза голове №19 и №20 в кариерата си във вратата на "Левски", като се разписа в 54-ата и 67-ата мин.

Мартин Камбуров влезе като резерва за Берое в 51-ата минута и му отне по-малко от три минути да прониже за сетен път отбора на Лвески. В 53-ата минута старозагорци организираха бърза атака през центъра, а Педро Еуженио видя вдясно Камбуров, който с остър

20! Това е бройката на голове от Мартин Камбуров в мачовете срещу Левски, след като централният нападател на Берое направи 3:0 за своя отбор срещу

За "сините" аржентинецът Франко Мазурек вкара първия си гол в България в 75-ата мин.

В 75-ата минута на мача между Левски и Берое

След тази своя първа загуба в първенството "Левски" остана с актива си от 10 т., но вече е втори - след шампиона "Лудогорец", който също е с 10 т., но сега е с по-добра голова разлика (9:3 срещу 10:5), а и има мач утре от 20.30 ч. срещу "ЦСКА-София" в Разград.

На трето място е "Черно море" с 9 т. (8:4 гола), веднага след него е "Берое" също с 9 т. (11:9).

По-рано днес "Ботев" (Пд) загуби изненадващо като домакин от новака в елита "Царско село" с 0:2, който постигна историческа първа победа в най-високото ниво на футбола ни.

Утре играят също "Арда" - "Локомотив" (Пд), от 17:45 ч., а в понеделник е последният мач от кръга "Дунав" - "Витоша" (18 ч.).