Женската борба осигури медал №15 за България на Европейските игри

28 Юни 2019
БОК
Мими Христова (вляво) в схватката срещу Франческа Инделикато

Медал №15 (поне сребърен) бе осигурен за България на Европейските игри в Минск, като за това се погрижи боркинята Мими Христова. В кат. 57 кг тя тушира на старта Франческа Инделикато (Ит), след това надви с 6:0 бронзовата медалистка от последните две европървенства Альона Колесник (Азер), а на полуфинала надви и Бедиха Гюн (Тур) 6:2. Така днес ще спори за титлата срещу еврошампионката от 2018 г. Ирина Курачкина (Блрс).

Световната и двукратна еврошампионка в кат. 62 кг Юсеин ще спори днес за бронз. Тя стартира с 6:0 т. срещу Габриела Слезиш (Унг), а после отстрани и Йохана Матсон (Шв) с 4:0. За място на финала Тайбе обаче тя загуби с 8:11 от Юлия Ткач (Укр), която я пребори и на финала на турнира "Дан Колов" тази зима.

За бронз пък още снощи се бори София Георгиева (68 кг), която преодоля репешажите с 2:1 над Александра Ангел (Рум). Съперничка ѝ бе Дануте Домикатите (Лит). А шампионката в кат. 80 кг на самбото Мария Оряшкова не успя в опита си да спечели медал от втори спорт Минск, след като в кат. 76 кг бе туширана още в I кръг от Ала Белинска (Укр).

Преди решаващите схватки в женската борба пък смесената двойка в бадминтона - Мария Мицова и Алекс Влаар, направи обрат в последния си мач от гр. A и победи с 2:1 (-17, 19, 16) Селин Буркар и Оливер Шалер (Швейц), с което се класира за 1/4-финалите. Там съперници ще са им поставените под №4 в схемата Делфин Делрю и Том Жикел (Фр).

Холандецът с български паспорт Влаар и Даниел Николов вече изиграха 1/4-финала си при мъжките двойки и отстъпиха на третите в схемата Владимир Иванов и Иван Созонов (Рус) с 0:2 (-15, -18), което означава 5-о място в крайното класиране за българския дует.