Японското турне на България от VNL приключи с болезнено поражение

Волейболистките пропуснаха мачбол и отстъпиха с тайбрек срещу Германия

04 Юни 2023
FIVB
Либерото Мила Пашкулева е прегърнала топката с отчаяна физиономия, след като не е успяла да я спаси, плонжирайки на пода в зала "Нипон Гайши" в мача срещу германките.

Българският национален отбор по волейбол допусна трета поредна загуба и приключи първата седмица от Лигата на нациите (VNL) при жените само с един успех. В последната си среща от турнира в група 2 в Нагоя селекцията на Лоренцо Мичели позволи обрат с 2:3 (18, -20, 23, -24, -10) срещу тима на Германия.

Повтори се сценарият от двубоя срещу Доминиканската република в четвъртък, когато нашите волейболистки два пъти повеждаха в резултата, но така и не можаха да затворят мача. Този път обаче поражението е още по-болезнено, тъй като в четвъртия гейм националките ни пропиляха аванс от 14:11 и 16:12 т., а в края му пропуснаха и мачбол при 24:23.

Посрещачът Мария Йорданова стана топ реализатор в зала "Нипон Гайши" с фантастичните 29 т. (3 аса, 1 блок). Другият краен нападател Елена Бечева добави 17 т. (1 блок), а диагоналът Радостина Маринова завърши с 14 т. (1 ас).

За "маншафта" цели пет състезателки допринесоха с двуцифрен точков актив: най-резултатна за успеха беше Лена Щигрот със 17 т. (1 ас, 1 блок), Лина Алсмайер реализира 15 т. (2 аса, 2 блока), Хана Ортман отбеляза 14 т. (1 блок), а по 13 т. забиха Мари Шьолцел (5 блока) и Камила Вайцел (2 аса, 2 блока).

Във временното класиране България заема 9-о място сред 16-те страни във VNL с актив от 5 т. (1-3). Лидер е Полша с 11 т. (4-0), пред Бразилия с 10 т. (3-1) и Турция и Япония с по 9 т. (3-0) и по един мач по-малко.

🔴 Volleyball Nations League LIVE on Volleyball TV: https://go.volleyball.world/TV?ytv=dWatch the women's highlights between Germany and Bulgaria from (match...