Везенков помогна с 2 т. за успех на "Олимпиакос" в Евролигата

15 Окт. 2020
EuroLeague.net
Костас Слукас (вдясно) беше с най-голям принос за успеха на "Олимпиакос" срещу "Олимпия" (Милано).

Българският национал Александър Везенков игра само 6 мин. при втората поредна победа на "Олимпиакос" в новия сезон на Евролигата по баскетбол. В III кръг гръцкият гранд се наложи с 86:75 у дома срещу непобедения до този момент "Олимпия" (Милано), като успя да направи обрат срещу италианците от 36:42 на почивката.

За краткото време на площадката Везенков успя да допринесе само с 2 т. от два реализирани наказателни удара. През второто полувреме българското крило въобще не се появи в игра.

С най-голям принос за успеха беше звездата на тима от Пирея Костас Слукас, завършил с "дабъл-дабъл" от 17 т. и 11 асистенции. Йоргос Приндезис добави 16 т. За гостите от Милано най-резултатен беше Сехио Родригес с 18 т., а Майкъл Рол добави 16 т.

С 2 победи и 1 загуба "Олимпиакос" е на четвърто място във временното класиране с точкова разлика +17. Със същия актив "Олимпия" (+3) е на осма позиция. Едноличен лидер е литовският "Жалгирис" с 3-0 (+21), следван от турския "Фебербахче" (+23) и германския "Байерн" (+21) с по 2-1. В IV кръг утре тимът от атинското предградие ще домакинства срещу израелския "Макаби" (Тел Авив), заемащ 13-о място с 1-2.

Olympiacos Piraeus came from behind on its home floor for a 86-75 victory that meant the first loss this season for visiting AX Armani Exchange Milan. An exp...