Шведката Хана Йоберг вече има всички титли на 15 км биатлон

13 Март 2019

Олимпийската шампионка в индивидуалното състезание на 15 км биатлон Хана Йоберг се изправя след втората си стрелба от положение легнал по време на надпреварата на 15 км от световното първенство в Йостерсунд (Шв). 23-годишната шведка не направи грешка в 4-те си стрелби и пред родна публика прибави към колекцията си и световна титла в класическата дисциплина, след като в края на февруари стана и еврошампионка в нея. На 23.6 сек. остана Лиза Витоци (Ит, 0 гр.), а трета, на 32.5 сек., е Жустин Бреза (Фр, 1 гр.).

Най-напред от българките се класира Даниела Кадева - 54-та с 5 грешки, на 5:37.2 мин. Емилия Йорданова (4 гр.) е 68-а, на 7:33.8, а Десислава Стоянова (4 гр.) - 72-ра, на 7:46.1. Участваха общо 92 биатлонистки, а след това в състезание за класирането по медали води Норвегия с 2 златни и 3 сребърни, следвана от Германия с 1-1-2, Словакия, Украйна и Швеция с по 1-0-0.

Днес от 17:10 ч. е индивидуалното състезание на 20 км при мъжете.