ПСЖ достигна първи финал в Шампионската лига

18 Авг. 2020
Неймар се готви да направи поздрав гърди в гърди с Маркиньос, който е открил резултата срещу РБ (Лайпциг).

"Пари Сен Жермен" за първи път в историята си достигна до финал в Шампионската лига. Парижани сториха това по безапелационен начин, след като надиграха с 3:0 РБ (Лайпциг) в 1/2-финал, игран на ст. "Луш" в Лисабон.

Героят на вечерта беше Анхел ди Мария, който вкара гол и подаде за другите два. Аржентинецът центрира в 13-ата мин. от свободен удар, а бразилецът Маркиньос откри резултата с глава. В 42-ата мин. Ди Мария удвои след бързо разиграване при успешна преса и асистенция на Неймар. В този мач суперзвездата на ПСЖ нямаше шанс да вкара, като улучи на два пъти греди, а още в началото негов гол беше правилно отменен заради игра с ръка на бразилеца.

След почивката германският тим, воден от 33-годишния треньор Юлиан Нагелсман, опита да се върне в мача. Всичко обаче приключи в 56-ата мин., когато испанецът Хуан Бернат вкара трето попадение за парижани, отново след пас на Ди Мария. В тази ситуация от РБ (Лайпциг) претендираха за нарушение на Андер Ерера (ПСЖ) срещу Норди Мукиеле, но след консултация с VAR голът беше зачетен. Победата можеше и да е по-изразителна, но унгарският вратар Петер Гулачи спаси четири опасни положения.

Така "Пари Сен Жермен" ще очаква на финала победителя от "Байерн" и "Олимпик" (Лион), които играят в сряда вечер. Добрата новина за иначе контузения треньор на парижани Томас Тухел е, че Килиан Мбапе вече е напълно възстановен и игра 86 минути срещу РБ (Лайпциг), така че ще бъде на разположение за решителния двубой в неделя. До момента най-голямото постижение на френския тим в Шампионската лига беше достигане до 1/2-финал през 1995 г.

1/2-ФИНАЛИ (18-19 август)

(Б) РБ (Лайпциг) - "Пари Сен Жермен" 0:3

(А) "Олимпик" (Лион) - "Байерн" (Мюнхен)