Българският професионален боксов съюз (БПБС) ще направи ревизия на всички лицензирани боксьори след смъртта на Борис Станчов. Боксьорът почина на мач в Шкодра (Алб), а чак след това се разбра, че е ползвал документите на братовчед си Исус Величков и се е бил с фалшифициран лиценз в 6 мача. Членът на УС на БПБС Венцислав Николов съобщи пред Нова тв, че ще бъдат проверени всички боксьори. Вече са проверени състезателите на мениджъра Венцислав Георгиев, който е работил със Станчов и чийто лиценз вече бе отнет заради случая. Той е работил с 10 боксьори, но при останалите няма нередности.
"Лицензите се дават въз основа на три документа – медицински изследвания, лиценз и разрешение за участие. Тези документи се издават от мениджъра, след като той получи нужните документи. БПБС работи само на базата на документи. Не мога да дам обяснение как боксьор е участвал с чужди данни, и то в 6 мача - 2 в България и 4 в чужбина", каза Николов. Попитан дали може да има и други такива случаи, той отговори: "Възможно е, не е изключено".
После каза, че медицинските прегледи на Станчов се проверяват. Той има медицинско на името на Величков, издадено в Луковит.