Половината ни биатлонисти не стартираха в Анeси

Владимир Илиев е 22-ри в спринта и се класира за преследването в събота

Инстаграм
Владимир Илиев

Половината от ядрото на мъжкия ни национален отбор по биатлон не стартира в спринта на 10 км, с който започна III кръг за Световната купа по биатлон във френския зимен център Анeси-Гран Борнан.

Красимир Анев, който в първите два кръга - в Йостерсунд (Шв) и Хохфилцен (Ав), бе отчайващо бавен в ски бягането, се е прибрал в България и провежда междинна подготовка на високопланинската база в Белмекен. Димитър Герджиков също се е прибрал, но по радостен повод - неговата половинка Десислава Стоянова, състезателка от женския ни отбор по биатлон, трябва съвсем скоро да роди първото им дете.

В тяхно отсъствие на старт застанаха само Владимир Илиев и Антон Синапов. Световният вицешампион на 20 км Илиев допусна само една грешка в стрелбата (от положение легнал) и завърши на 22-ро място с изоставане от 1:11 мин. от победителя Бенедикт Дьол (Гер, 0 грешки). Така Илиев се класира за преследването на 12.5 км в събота, на което ще стартира 1:11 мин. след Дьол.

Антон Синапов обаче допусна две грешки при стрелбата от положение прав и след две наказателни обиколки финишира със 73-о време, на 1:59.8 мин. Така той остана на 20.6 сек. от 60-ата позиция, на която се затвори списъкът за преследването (60-и е японецът Тачиазаки).

Световният шампион в спринта от Хохфилцен`17 - Дьол, спечели едва втората си победа за Световната купа с перфектна стрелба и с 9.4 сек. по-добро време от това на Тарей Бьо (Нор, 0 гр.). Челната тройка допълни Кентен Фийон-Майе (Фр, 0 гр.) - на 11.3 сек., а четвърти, само на 14.2 сек., макар да прави две наказателни обиколки,  завърши носителят на Световната купа и лидер през този сезон Йоханес Бьо (Нор, 1 гр).

Норвежецът има 254 т., следван от батко си Тарей (222) и Симон Дестийо (Фр, 209). Илиев има актив от 58 т., които му отреждат 27-о място.