Награда и бебе в националния отбор по биатлон

23 Дек. 2019
пресклуб България
Екатерина Дафовска връчва статуетката за Спортист №1 на България на Владимир Илиев, в присъствието и на треньора на националния отбор Николай Захаров

Спортист №1 на България - Владимир Илиев, получи днес своята награда със закъснение от 4 дни. Час след като се приземи на родна земя, 32-годишният световен шампион на 20 км биатлон гостува в Пресклуб „България“ заедно с олимпийската шампионка от Нагано`98 и председател на федерацията Екатерина Дафовска, която му връчи големия приз за №1 на годината.

Илиев не бе на официалната церемония в „Асикс Арена“, защото участваше на състезанията от III кръг за Световната купа в Анеси (Фр).

„Всяко класиране в топ 8 на световно първенство е добро - заяви Илиев, като наблегна на факта, че само един изстрел е разликата от медала. - Аз съм имал и 100% успешни стрелби на тренировки, но на състезание е различно. Много малко са тези, които постигат отлична стрелба и отлично бягане заедно. Аз съм един от най-добрите, но има и много други като мен“.

За първи път от 7 години Илиев ще посрещне Коледа в родния Троян, тъй като не е ангажиран за състезания или подготовка в чужбина. По роднте си места ще са и останалите ни национали.

Днес стана ясно и, че националът Димитър Герджиков и бившата състезателка от А отбора по биатлон Десислава Стоянова са станали вчера родители на момиченце. Бебето е кръстено Анастасия.