Националите изпуснаха да победят Ирландия

03 Септ. 2020
Божидар Краев прави радостен жест, след като е открил резултата за България на ст. "Васил Левски".

Националният отбор на България пропусна чудесна възможност да започне с победа участието си в група 4 на Лига В в турнира Лига на нациите. Тимът ни завърши 1:1 като домакин срещу Ирландия и може да съжалява, че е само с 1 точка от мача.

Българският тим поведе в 56-ата мин. чрез Божидар Краев, който се възползва от чудесна асистенция на Тодор Неделев. Гостите обаче успяха да изравнят в третата минута от даденото от рефера продължение. Тогава капитанът Шейн Дъфи ("Селтик") засече топката с глава след центриране от ъглов удар от страна на Роби Брейди ("Бърнли"). Извън това попадение ирландците имаха малко малко шансове. Най-чистият се откри в 59-ата мин., когато двама нападатели на гостите се разминаха с топката пред голлинията на вратата на Георги Георгиев.

Две по-сериозни положение имаше и за България. В 35-ата мин. Спас Делев прехвърли вратата, а в 81-ата мин. резервата Бирсен Карагарен би край лявата греда. Минута преди това капитанът Петър Занев беше заменен принудително заради травма.

След мача голмайсторът Краев си позволи да отправи критика към тактиката на селекционера Георги Дерменджиев. "Нека останем с позитивно, с точката. Доволен съм, че вкарах. В атака нямахме толкова проблеми. Трябваше по-умно да играем, не с толкова дълги топки. Имахме сигурно 20 дълги топки срещу Ирландия, което е безсмислено", каза футболистът на датския "Мидтийланд".

Дерменджиев на свой ред коментира пред БНТ: "Доволен съм от играчите. Доволен съм голяма част от това, което направиха. Съжалявам за този гол в продължението. Футболът е такава игра и можете да проверите статистически колко гола се вкарват от статични ситуации. Жалко, че на нас ни се случи. В края на мач видът на играчите подсказа тяхното настроение. Те съжаляват за изпусната победа. До голяма степен те направиха това, което исках от тях. Всички спечелени точки срещу всеки противник повишават самочувствието. На нас ни трябват за имиджа на националния отбор. Това е едно начало на промяна и наистина момчетата играха много задружно. Искам да се движим крачка по крачка."

Следващият мач на България от групата е срещу Уелс в неделя от 16:00 ч. наше време в Кардиф. Тази вечер уелсците победиха с 1:0 в гостуването си срещу Финландия. Попадението отбеляза Кийфър Мур в 80-ата минута.

Други резултати:

Лига "А": Германия - Испания 1:1 (Вернер 51; Гая 90), Украйна - Швейцария 2:1 (Ярмоленко 14, Зинченко 68; Сеферович 41)

Лига "В": Русия - Сърбия 3:1 (Дзюба 48-д, 81, Караваев 69; Митрович 78), Турция - Унгария 0:1 (Шобошлай 80)

Лига "С": Молдова - Косово 1:1 (Николаеску 20; Кололи 72), Словения - Гърция 0:0

Лига "D": Латвия - Андора 0:0, Фарьорски о-ви - Малта 3:2 (К. Олсен 25, А. Олсен 87, Хендриксон 90; Дегабриеле 37, Нуоко 73)