Национал е на крачка от плейоф за Шампионската лига

08 Авг. 2019
Фейсбук
Симеон Славчев (вляво) е скочил за топката заедно с аржентинския халф на АПОЕЛ Томас де Винсенти по време на двубоя в Никозия.

Националът Симеон Славчев се доближи до плейофите за влизане в Шампионската лига с отбора си "Карабах". Първенецът на Азербайджан победи изненадващо с 2:1 като гост в Кипър сочения предварително за фаворит АПОЕЛ в първи двубой от III квалификационен кръг на най-престижния европейски клубен турнир. Реваншът в Баку е на 13 август.

Славчев игра цял мач и заслужи добри оценки за представянето си. Той е и единственият български футболист, който още има шанс да влезе в групите на Шампионската лига този сезон.

След края на двубоя с АПОЕЛ треньорът на "Карабах" Курбан Курбанов заяви: "Това беше много труден мач. Поздравявам всичките си играчи, те се представиха страхотно на терена. Знаехме, че съперникът е много силен и ще наложи натиск от първите минути. Най-трудната част обаче предстои в Баку".

При евентуален успех "Карабах" ще срещне в директен плейоф за групите победителя от двойката ПАОК - "Аякс". При тях първият мач в Солун завърши 2:2.