Мондиал `22 започна с поражение за България

25 Септ. 2022
БФВолейбол

Женският национален отбор започна със загуба участието си на световното първенство по волейбол в Нидерландия и Полша. В първия си мач от група С в Арнем селекцията на Лоренцо Мичели отстъпи с 1:3 (-22, 21, -23, -21) пред тима на Германия.

Италианският треньор на българския отбор избра титулярен състав с разпределител Лора Китипова, диагонал Силвана Чаушева, посрещачи Елица Атанасиевич и Гергана Димитрова и блокировачи Нася Димитрова и Мира Тодорова, а либеро беше Мила Пашкулева. Като резерви в игра се появиха Мирослава Паскова и Петя Баракова.

Центърът Димитрова стана топреазлизатор в мача с 20 т. (1 ас, 3 блока), а втора по резултатност в тима ни беше капитанът Атанасиевич с 19 т. (1 ас, 4 блока). Чаушева пък завърши с 13 т. (2 аса), с колкото за успеха на Бундестима допринесоха три състезателки - Лина Алсмайер, Хана Ортман (1 блок) и Камила Вайцел (1 ас, 1 блок).

Нашите националки имаха чудесен шанс да вкарат мача в тайбрек, но в четвъртия гейм допуснаха обрат от 10:4 т. Сривът настъпи при аванс от 16:13 за българския отбор, когато германките направиха серия от осем поредни точки и впоследствие затвориха двубоя с първия си мачбол.

Следващият мач на България на Мондиал `22 е утре (26 септември) срещу световните шампионки от Сърбия. В групата ни са още тимовете на САЩ (29 септември), Канада (30 септември) и Казахстан (1 октомври).

🔴 FIVB Women's World Championship LIVE on Volleyball TV: https://go.volleyball.world/TV?ytv=dWatch the Women's highlights between Germany and Bulgaria from...