"Левски ЛУКойл" взе четвърти чужденец

13 Септ. 2018
BGbasket.com
"Левски ЛУКойл" победи "Университатя" и в двете контроли в зала "Универсиада".

Баскетболният шампион "Левски ЛУКойл" взе четвърти чужденец в състава си. Сърбинът Миливое Мийович подписа договор до края на сезона. Роденият в Белград баскетболист ще навърши 27 г. на 18 декември.

Мийович е тежко крило, като е играл в първенствата на Сърбия, Словения, Македония, Румъния и Словакия. В последния сезон той е носил екипа на румънския "Муреш", а през януари се мести в словашкия "Левички", за който има 11.4 т. и 6.2 борби средно на мач. Освен сърбина това лято "Левски ЛУКойл" взе американците Патрик Рембърт и Ръсел Робинсън, а в тима се завърна Никола Маравич.

Във вторник тимът на Константин Папазов би с 64:62 румънския "Университатя" (Крайова) във втората контрола между двата тима в столичната зала "Универсиада". Румънският тим водеше в по-голяма част от мача, но "Левски ЛУКойл" изравни в последните минути и стигна до успеха с тройка на Деян Иванов 24 сек. преди сирената. Бившият национал бе най-резултатен за тима си с 27 т., а Маравич добави 19.